2021.gada 27.aprīlī notika tiešsaistes seminārs par romu skolotāju palīgu darbības attīstību izglītības iestādēs, kurā piedalījās speciālisti no izglītības iestādēm, romu skolotāju palīgi, romu mediatori un aktīvisti, ka arī pārstāvji no Kultūras ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas un Izglītības kvalitātes valsts dienesta.

Semināra laikā dalībnieki tika iepazīstināti ar romu skolotāju palīga darba uzdevumiem un pienākumiem, ar finansējuma piesaistes iespējām, piemēram, Eiropas Sociālā fonda finansētā projekta „Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” un projekta „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros.

Pasākuma laikā tika prezentēta romu skolotāju palīgu darbības pieredzē jau vairāku gadu garumā Jelgavas 4.sākumskolā, Lādezera pamatskolā un J.Raiņa Daugavpils 6. vidusskolā.

Romu skolotāju palīgi veicina romu skolēnu labāku iesaisti mācību procesā un iekļaušanos skolas vidē, sekmē sadarbību starp izglītības iestādēm un romu bērnu vecākiem, motivē vecākus iesaistīties sava bērna mācību programmu apguvē, palīdz romu bērniem pārvarēt valodas un kultūras atšķirības, kā arī vieglāk apgūt nepieciešamās zināšanas un sociālās prasmes.

Semināra dalībnieki apsprieda iespējas palielināt romu skolotāju palīgu skaitu Latvijas skolās, kurās mācās romu skolēni, lai mazinātu romu bērnu priekšlaicīgu mācību pārtraukšanu un attīstītu romu bērnu individuālās kompetences, īpaši pandēmijas laikā.

Kopumā seminārā piedalījās pārstāvji no Daugavpils valstspilsētas, Dobeles novada, Jelgavas valstspilsētas, Jūrmalas valstspilsētas, Kuldīgas novada, Rēzeknes novada (Maltas pilsētas), Rīgas valstspilsētas, Valmieras novada (Rūjienas pilsētas), Talsiem novada, Tukuma novada, Ventspils valstspilsētas un Balvu novada (Viļakas pilsētas).

Kopsavilkums par semināra rezultātiem un izteiktajiem priekšlikumiem romu skolotāju palīgu darbības prakses attīstībai (S.Kraukle)

Semināra programma

Dalībnieku saraksts  

Seminars_skolotaju_paligi_romi_270421

     

LRP5_LOGO