Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.-2027. gadam 4.3.2. specifiskā atbalsta mērķa “Kultūras un tūrisma lomas palielināšana ekonomiskajā attīstībā, sociālajā iekļaušanā un sociālajās inovācijās” īstenošanas noteikumi ir noteikti Noteikumos Nr. 889 MK noteikumi - 4.3.2. specifiskā atbalsta mērķis "Kultūras un tūrisma lomas palielināšana ekonomiskajā attīstībā, sociālajā iekļaušanā un sociālajās inovācijās".

4.3.2. specifiskā atbalsta ietvaros plānotais kopējais attiecināmais finansējums ir 20 166 038 euro, tai skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 17 141 132 euro un nacionālais finansējums (valsts budžeta līdzfinansējums, pašvaldību līdzfinansējums un privātais līdzfinansējums) – ne mazāk kā 3 024 906 euro.

4.3.2. specifiskā atbalsta mērķis ir uz sociālo iekļaušanu orientēta un mērķa grupas vajadzībās balstīta kultūras piedāvājuma veidošana, kas rada pozitīvu ietekmi uz vietējām kopienām, veicina dialogu ar sociāli mazaizsargātām sabiedrības grupām, ar kultūras pakalpojumu starpniecību mazina sociālo nevienlīdzību un stiprina kopienas kultūras identitāti, veicina tūrisma plūsmu palielināšanos un stimulē uzņēmējdarbību, nodarbinātību un jaunu darbavietu radīšanu.

4.3.2. specifisko atbalstu īsteno atklātas projektu iesniegumu atlases veidā, kur projekta iesniedzējs ir: 

  • biedrība, nodibinājums un cita privāto tiesību juridiska persona, valsts iestāde, atvasināta publiska persona, valsts kapitālsabiedrība vai pašvaldības kapitālsabiedrība, kuras pamatdarbība ir kultūras vai radošajā nozarē; 
  • pašvaldība, kas projekta īstenošanai piesaista sadarbības partneri, kura pamatdarbība ir kultūras vai radošajā nozarē, ja pašvaldība nav izveidojusi iestādi, kas darbojas kultūras vai radošajā nozarē.

Projekta iesniedzējam vai sadarbības partnerim, kura pamatdarbība ir kultūras vai radošajā nozarē, uz projekta iesniegšanas dienu ir izstrādāta organizācijas darbības stratēģija, kurā noteikti vidēja termiņa darbības mērķi, kas liecina par sabiedrības ieguvumiem no projektā attīstītajiem pakalpojumiem un paredz veicināt kultūras pakalpojumu piekļūstamību, tostarp attīstot pakalpojumus vismaz vienai sociāli mazaizsargāto iedzīvotāju grupai. 

Lai palīdzētu sagatavot organizācijas darbības stratēģiju, Kultūras ministrija ir izstrādājusi Organizācijas darbības stratēģijas satura aprakstu.

4.3.2. specifiskā atbalsta mērķa projekta iesnieguma vērtēšanas kritēriji un vērtēšanas kritēriju piemērošanas metodika apstiprināta Eiropas Savienības fondu 2021.-2027. gada plānošanas perioda Uzraudzības komitejas rakstiskās procedūras ietvaros 04.10.2024. (grozījumi apstiprināti ar 10.04.2025. lēmumu Nr. 2025/5.2-6/16/27).