Cirks ir skatuves mākslas žanrs, kam raksturīga augsti izkoptu fizisko īpašību izmantošana par mākslinieciskās izteiksmes līdzekli. Cirkam raksturīga dažāda veida cirka mākslinieku dalība, piemēram, grīdas un gaisa akrobāti, žonglieri, klauni, tradicionālajā cirkā biežāk arī iluzionisti un dzīvnieku dresētāji.
Cirka mākslai Latvijā ir sena vēsture. 1888. gadā speciāli cirka mākslas vajadzībām tika uzbūvēta cirka ēka Rīgā, Merķeļa ielā 4 – tai ir noteikts arī valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa statuss. Šī ēka kopš pirmsākumiem ir izmantota VSIA „Rīgas cirks” darbības nodrošināšanai (turpmāk tekstā – Rīgas cirks).
Rīgas cirks ir viens no senākajiem Eiropā un vissenākais Baltijā. Līdz 2016. gada ziemai šajā ēkā norisinājās aktīva cirka izrāžu un festivālu darbība, taču šobrīd, saskaņā ar Būvniecības valsts kontroles biroja atzinumu par Rīgas cirka ēkas tehnisko stāvokli, Rīgas cirka ēka ir slēgta apmeklētājiem. Rīgas cirka komanda šobrīd aktīvi strādā gan pie ēkas steidzamajiem remontdarbiem un fasādes konservācijas, gan izstrādā un sāk realizēt jaunu darbības stratēģiju, kas veidos Rīgas cirku par starptautisku, mūsdienīgu un tradīcijām bagātu mākslas centru, kas rada un uzņem daudzfunkcionālus cirka mākslas, mūzikas, dejas un citu starpdisciplināru mākslas formu pasākumus.