Teksts uz fona: 2. projektu konkursa rezultāti

2023. gada 2. projektu konkursā deviņās kultūras nozarēs atbalstīti 536 projekti par kopējo summu 1 957 766 eiro. Kopumā šoreiz tika iesniegti 1 178 projekti, pieprasot finansējumu vairāk kā 6,5 miljonu eiro apmērā. Tādējādi: atbalstīti ir 45,5% projektu pieteikumu.

Atbalstīto projektu saraksts

Jāatzīmē, ka literatūras nozarē šajā konkursā tika sadalīts papildu finansējums aptuveni 300 tūkstošu eiro apmērā, ko ar VKKF padomes lēmumu piešķīra lasīšanas veicināšanas programmai "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija", kā arī grāmatu iepirkumiem un pasākumiem bibliotēkās. Padome lēma, ka šāds finansējuma palielinājums atsevišķai nozarei ir vienreizējs un attiecināms tikai uz 2023. gadu, pieņemot, ka turpmākajos gados lasīšanas veicināšanas pasākumiem finansējums tiks nodrošināts no citiem finansējuma avotiem (iepriekš šīs aktivitātes tika finansētas no Kultūras ministrijas budžeta).

Mērķprogrammu konkursos atbalstīti 60 projekti vairāk kā 450 tūkstošu eiro apmērā

Mērķprogrammā Nemateriālā kultūras mantojuma vērtību attīstība un ilgtspēja finansējums piešķirts 50 projektiem kopumā 450 tūkstošu eiro apmērā.

Jana Vērdiņa, Latvijas Nacionālā kultūras centra Vēsturisko zemju un nemateriālā kultūras mantojuma nodaļas vadītāja:

“Mērķprogrammas "Nemateriālā kultūras mantojuma vērtību attīstība un ilgtspēja" mērķa - stiprināt to organizāciju kapacitāti un darbību, kas nodrošina Nacionālajā Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā iekļauto elementu ilgtspēju un attīstību – sasniegšanai konkursā tika saņemti 104 pieteikumi, 31 pieteikums pārstāvēja saraksta daļu, kas saistīta tieši ar elementu kopienu organizācijas kapacitātes stiprināšanu, nodrošinot pasākumus elementa ilgtspējai, saglabāšanai, tālāknodošanai un attīstībai. Finansēti 23 projekti, kas paredz gan kultūrtelpu stiprināšanu (Upīte, Rucava, Kurzemes lībieši, Vidzemes lībiskā kultūrtelpa), gan tradicionālo amatu prasmju saglabāšanu (Mazsalacas dubulto cimdu adīšana, Gaujas plostnieku tradīcija u.c.), gan citus pasākumus NKM elementu saglabāšanai (Pomoras vecticībnieku zīmju dziedāšanas tradīcijas tālāknodošana,  danču tradīcijas saglabāšana u.c.).

73 saņemtie pieteikumi saistīti ar atbalsu Dziesmu un deju svētku tradīcijas attīstībai, finansēti 27 pieteikumi, kuru rezultātā tiks veicināta Dziesmu un deju svētku tradīcijā iesaistīto koprepertuāra nozaru amatiermākslas kolektīvu – koru, deju kolektīvu un kokļu ansambļu – jaunrade un jauna kultūras piedāvājuma rašanās tradīcijas ietvaros ārpus tradicionālā starpsvētku perioda procesa. Sagaidāmi koncertuzvedumi “Broņislavai Martuževai – 100” (sieviešu koris “Dzintars”), “citāDs citāTs” (jauniešu koris “Balsis”), deju uzvedumi “Zvaigžņu rakstā ierakstīts” (“Vektors”), “Man dancīšu nepietrūka” (“Zelta sietiņš”), kā arī citu nozarei būtisku pasākumu īstenošana.

Programma ir nozīmīgs atbalsts nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā, diemžēl daudz labu ieceru nebija iespējams finansēt gan programmai pieejamā finansējuma dēļ, gan klasiskās pieteikumu iesniedzēju kļūdas dēļ – nevērība pret konkursa nolikuma prasībām.

Mērķprogrammā Radošo braucienu atbalsts Filmu mākslas nozarē finansējums 3 465 eiro apmērā piešķirts 4 projektiem, savukārt mērķprogrammā “Radošo stipendiju programma Ukrainas pilsoņiem” atbalstīti 6 stipendiju pieteikumi par kopējo summu 10 800 eiro.

Atbalstīto projektu saraksts mērķprogrammās

Infogram dati par 2. projektu konkursu

 

Papildu informācijai:
Ilona Skuja,
VKKF sabiedrisko attiecību speciāliste,
Tālr. 29277444