Ventspils vācu kultūras biedrība par Kultūras ministrijas finansējumu reģionālās NVO* programmas “Iesaisties Kurzemē!” ietvaros 2018.gadā ir iegādājusies sava ansambļa “Windau” dalībniekiem autentiskus vācu tautas tērpu komplektus. Tā ir kā dāvana ansambļa 10 gadu un biedrības 15 gadu pastāvēšanas jubilejā, kas tiks atzīmēta novembrī.
Ansamblis „Windau” jaunos tautas tērpus (vācu autentiskais tautas tērps sastāv no dirndl tautiskas kleitas, baltas blūzes un priekšauta) iegādājās jūnijā un jau ir paspējis tos atrādīt plašākai sabiedrībai, piedaloties vairākos pasākumos - XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos (gan gājienā 1.jūlijā, gan Mazākumtautību koncertā Vērmanes dārzā 7.jūlijā, kā arī uzstājoties uz Vidējās un Mazās skatuves), gan līdzdarbojoties Ventspils Pilsētas svētkos. Tuvākajos mēnešos plānota uzstāšanās vācu jauniešu deju nometnē Spārē, piedalīšanās Baltijas valstu vācu Dziesmu svētkos Šilutē Lietuvā, koncertā „Mūs vieno vācu dziesma” Ventspilī, kā arī Ventspils vācu Kultūras biedrības 15 gadu jubilejā 24.novembrī un citos pasākumos.
Kā atzīst biedrības vadītāja Māra Kraule, šī projekta īstenošana ir bijusi iespēja ansamblim „Windau” apliecināt savu vācu identitāti daudz kvalitatīvāk, turklāt tagad tā dalībnieki ar vēl lielāku lepnumu var pārstāvēt vācu mazākumtautību ne tikai Latvijā, bet arī ārpus valsts robežām. Māra Kraule: “Kā zināms tautas tērps ir plašs informācijas nesējs par vācu tautas kultūru, vēsturi, etniskajām īpatnībām. Savukārt dziedāšanas tradīcijas un sadraudzības pasākumu organizēšana veicina labāku sapratni atsevišķu tautību cilvēku vidū, par ko pārliecināmies, organizējot mūsu nu jau tradicionālo svētku koncertu Ventspilī „Mūs vieno vācu dziesma”. Šajos svētkos kopā pulcējās dažādu tautību un dažādu vecuma grupu cilvēki, un tā laikā ansamblim „Windau” ir ļoti svarīgi parādīt savu identitāti arī caur vācu tautas tērpu.”
Kultūras ministrija jau kopš 2014.gada visos Latvijas reģionos ar reģionālo NVO centru palīdzību īsteno NVO atbalsta programmu, tai skaitā mazākumtautību identitātes un kultūras mantojuma saglabāšanai un attīstībai. Kurzemē reģionālo NVO atbalsta programmu administrē biedrība “Kurzemes NVO atbalsta centrs”. Vairāk informācijas: www.kurzemesnvo.lv sadaļā “Iesaisties Kurzemē!”.
*NVO – nevalstiskā organizācija, kurai Latvijā var būt divas juridiskās formas: biedrība vai nodibinājums
Informāciju sagatavoja:
Inese Siliņa, Kurzemes NVO atbalsta centrs
Tālr. 29811722, inese@kurzemesnvo.lv
www.kurzemesnvo.lv