Divi kinooperatori ainavā

15. novembrī plkst.14.00 viesnīcā Nordic Hotel Forum, Tallinā “Black Night” filmu festivāla “Industry@Tallinn & Baltic Event” ietvaros notiks “FilmSkills” kino izglītībai un nozares standartiem veltītā konference "Projecting Forward: Crafting Next Scene in Baltic Filmmaking & Education".

Konferencē norisināsies klātienē un to būs iespējams arī vērot tiešsaistē. Lai pieteiktos konferences apmeklējums klātienē vai attālināti, aicinām aizpildīt tiešsaistes formu. Dalība konferencē ir bez maksas.

“Mūsdienu dinamiskajā kino evolūcijas laikā, ko dažkārt dēvē arī par post-kino laikmetu, digitālā revolūcija ir fundamentāli pārveidojusi kino lauku, gan naratīva stratēģiju un stila kontekstā, gan ražošanas procesu kontekstā. Rodas nepieciešamība veidot elastīgāku izglītības sistēmu, kas ne tikai neatpaliek no tehniskajām inovācijām, bet arī atspoguļo pieaugošo naratīvu un tēmu daudzveidību filmu saturā. Tāpat mūsu uzdevums ir veidot jaunu profesiju profilus, kā arī daudzos gadījumos pārdefinēt līdzšinējām profesijām nepieciešamās prasmes un darba specifiku, meklējot inovatīvus veidus, kā izmantot un pārorientēt to cilvēku talantus, kurus ietekmējušas minētās pārmaiņas,” stāsta profesors Dāvis Sīmanis, “FilmSkills” projekta pētnieks, Latvijas kultūras akadēmijas prorektors mākslinieciskās jaunrades darbā un praktizējošs režisors.

Konferencē tiks prezentēti Tallinas Universitātes Baltijas Filmu, mediju un mākslas skolas (BFM), Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālās Filmu skolas, Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas, Igaunijas Kinematogrāfistu asociācijas un Lithuanian Shorts divu gadu sadarbības rezultāti. Trīs valstu filmu skolu pasniedzēji un nozares profesionāļi “FilmSkills” ietvarā ciešā sadarbībā izstrādāja kino profesiju aprakstus, jaunus mācību kursus un mēģināja rast inovatīvus risinājumus filmu profesiju mācīšanai. Plašāka informācija.

"Filmu industrija ir pastāvīgi mainīga, dinamiska joma, un mūsu mērķis ar “Baltic FilmSkills” ir sniegt cilvēkiem zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai gūtu panākumus šajā nozarē," projekta mērķus iezīmē Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas Filmu un televīzijas katedras vadītājs Vītauts Dambrausks (Vytautas Dambrauskas).

"Vēsturiski liela daļa Baltijas filmu nozares darbinieku ir pieņemti darbā un apmācīti uz filmēšanas laukuma, tur nokļūstot, izmantojot personīgos kontaktus un ieteikumus, taču straujā nozares izaugsme izvirza jaunas prasības, nosaka jaunus noteikumus un iespējas. Filmu skolām ir jāpiedāvā jauni veidi kā veiksmīgi veidot profesionālo karjeru un iekļauties strauji mainīgajā kino industrijā. Atslēga ir nepārtraukta un cieša sadarbība ar industriju bet arī tālākizglītības kursi, kvalifikācijas celšanas iespējas un „micro-credentials” sistēmas ieviešana nākotnes tālākizglītības iespēju un pārkvalifikācijas veicināšanai,” uzsver Veiko Vātmans (Veiko Vaatmann), Tallinas Universitātes Baltijas Filmu, mediju un mākslas skolas Filmu mākslas programmas vadītājs.

Lai papildinātu augstākās izglītības sniegtās iespējas kino nozarē, nodrošinot nozares pieprasījumu, nepieciešamas veidot starpinstitūciju sadarbību. Nepieciešams attīstīt sadarbību arī ar profesionālās izglītības skolām, koledžām, tālākizglītības un interešu izglītības organizatoriem. Kā pirmie Tallinas Universitātes Baltijas Filmu, mediju un mākslas skola jau ir izveidojusi pirmos tālākizglītības kursus cilvēkiem ar priekšzināšanām un praksi kino industrijā, lai sniegtu iespēju papildināt zināšanas un kvalifikāciju. Šādu papildu un tālākizglītības kursu piedāvājumu iecerēts izveidot arī Latvijā.

 

Kontaktpersonas saziņai:
Daiga Livčāne
22054413
Daiga.Livcane@lka.edu.lv
 

Dāvis Sīmanis
29865770
Davis.Simanis@lka.edu.lv