Ministrijas jaunumi
Radošās darbības nedēļa radi!2017 priecēs ar plašu notikumu programmu

Oktobrī visā Latvijā norisināsies ikgadējā Radošās darbības nedēļa radi!, kuras mērķis ir izcelt pašmāju sasniegumus, kā arī radošo un kultūras industriju potenciālu un mijiedarbību ar citiem sektoriem. Šogad Radošās darbības nedēļas centrālie notikumi gaidāmi no 9. līdz 15. oktobrim, bet dažādi ar to saistītie satelītpasākumi Rīgā un reģionos plānoti vairāk nekā mēneša garumā. Ikviens interesents tiek aicināts iepazīties ar radi!2017 notikumu kalendāru un piedalīties gaidāmajās diskusijās, semināros, darbnīcās, domnīcās, konferencēs, un citās aizraujošās un ērti praktizējamas kopā-domāšanas, strādāšanas un radīšanas aktivitātēs.

Viens no pirmajiem Radošās darbības nedēļu radi!2017 ieskandinošajiem notikumiem ir ikgadējā “Reinholda Šmēlinga konference — Livable City Forum Riga”, kas norisināsies no 4. līdz 6. oktobrim un būs veltīta arhitektūras un pilsētvides pielāgošanai mūsdienīgu zinātnes centru attīstībai. Šī gada galvenā apskatāmā tēma būs “Kā veidot veiksmīgu pilsētu: arhitektūra un pilsētplānošana zināšanu ekonomikā”, un konferences lektori dienas gaitā apskatīs tādus zināšanu ekonomikas elementus kā akadēmiskie centri, zināšanu un tehnoloģiju kvartāli un inovācijas sekmējoša pilsētvide.

5. oktobrī plkst. 12:00 norisināsies arī otrā no četrām sarunu cikla diskusijām par dizaina lomu valsts pārvaldībā, uzņēmējdarbībā, izglītībā un valsts reputācijas veidošanā. Šoreiz diskusijas “Dizains un uzņēmējdarbība” dalībnieki runās par dizainu kā stratēģisku rīku uzņēmējdarbībā – gan par dizaina kompetenci dažādu nozaru uzņēmumu attīstībā, gan tautsaimniecības procesu kontekstā valstiskā mērogā. Diskusijā piedalīsies ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens un dažādi uzņēmējdarbības pārstāvji – Ingmārs Pūķis, Aldis Circenis, Alise Baltgalve u.c.

Turpinājumā no 9. līdz 14. oktobrim gaidāma Latvijas Universitātes OTRĀ VIZUĀLIZPRATNES NEDĒĻA 2017, kuras mērķis ir rosināt interesi par vizuālizpratnes nozīmi mūsdienu attēlu pasaulē un, iedvesmojoties no kultūras mantojuma, radīt jaunas idejas un ilgtermiņā paliekošas vērtības. Visas nedēļas garumā katru pēcpusdienu notiks dažādas lekcijas un radošas nodarbības, kas kopumā veidos plašu ieskatu dažādos vizuālizpratnes problemātikas un izglītības procesa kontekstos.

No 9. līdz 15. oktobrim radi!2017 zīmē norisināsies arī ikgadējā UNESCO nedēļa. Zināšanas par valsts daudzveidīgo dabas un kultūras mantojumu ir nenovērtējams resurss iedvesmai, inovācijām un attīstībai, tādēļ šogad UNESCO nedēļas tēma ir “Kultūras mantojums lietojumā”, un tās ietvaros UNESCO Latvijas Nacionālā komisija aicina pievērsties tēmām, kurās ikdienā saskaras materiālais un nemateriālais kultūras mantojums, īpaši izceļot kulinārā mantojuma nozīmi un tā sniegtās iespējas ilgtspējīga tūrisma veicināšanai.

Trešdien, 11. oktobrī, Latvijas Mākslas akadēmijas telpās gaidāma izglītojoša lekcija “Mode un jaunās tehnoloģijas – mūsdienu tendences” ar franču ekspertes Klēras Elio (Claire Eliot) piedalīšanos. Inovatīvi tekstilizstrādājumi ir tēma, kuru Radošās darbības nedēļas radi! ietvaros piedāvā aplūkot Francijas institūts, uzaicinot ciemos mākslinieci, lai viņa dalītos savā pieredzē darbā ar interaktīvajiem tekstilizstrādājumiem un savā aizrautībā ar modi un jaunajām tehnoloģijām.

Tāpat 11. oktobrī radi!2017 ietvaros norisināsies arī “BalTicket Partnerības un Radošuma forums”, kas aicina pasākumu organizētājus dalīties zināšanās un pieredzē, kā sasniegt savu mērķauditoriju un efektīvi izmantot digitālā mārketinga iespējas. Foruma laikā tiks skaidrots, kā savu auditoriju sasniegt un pārliecināt šajā informācijas pārbagātības laikmetā, un tajā piedalīsies tādi nozares eksperti kā Untitled valdes loceklis Mārcis Gulbis, festivāla POSITIVUS rīkotājs Ģirts Majors, viens no vadošajiem sociālo mediju un digitālā mārketinga ekspertiem Latvijā Artūrs Mednis u.c.

Turpretī 12. oktobrī ikviens interesents, iepriekš piesakoties, tiek aicināts apmeklēt konferenci “Rīga: Tukša telpa + Radošās industrijas = Radoša vietrade?” par pamestu ēku un radošo industriju attīstības iespējām. Konference un radošās darbnīcas pulcēs kopā nozares viedokļu līderus, ekspertus, praktiskos darbiniekus, attīstītājus un pilsoniskās sabiedrības pārstāvjus no Latvijas, Vācijas, Dānijas un Francijas, kuri prot novērtēt tukšu ēku potenciālu un saskatīt teritorijas plānojumu un atbalstu radošām industrijām kā iespēju jaunam sākumam un Rīgas ekonomiskai attīstībai.

Pilns Radošās darbības nedēļas pasākumu kalendārs ar plašākiem aprakstiem un pieteikšanās saitēm pieejams mājas lapā http://www.radilatvija.lv/lv/notikumi. radi!2017 jaunumiem iespējams sekot līdzi arī sociālajos tīklos Facebook, Twitter un YouTube. #radilv. radi!2017 publicitātes materiāli pieejami mediju mapē: http://ej.uz/radi_mediju_mape.

Radošās darbības nedēļas radi! iniciatori: Kultūras ministrija un Britu padomes pārstāvniecība Latvijā. Stratēģiskie partneri: Ziemeļu Dimensijas Kultūras partnerība, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, Dānijas Kultūras institūts, Francijas institūts, Gētes institūts Latvijā, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Latvijas Mākslas akadēmija. Pasākumu partneri: Ziemeļu Ministru padome Latvijā, Dānijas Vēstniecība Latvijā, Frīdriha Eberta fonds, Ekonomikas ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Ārlietu ministrija, Valsts kanceleja, Valsts administrācijas skola, Latvijas Institūts, Rīgas pilsētas arhitekta birojs, radošo industriju platforma FOLD, Rīgas plānošanas reģions, Vidzemes plānošanas reģions, Radošo industriju biznesa inkubators, Latvijas Mūzikas eksporta biedrība, Latvijas Kultūras akadēmija, Latvijas Universitāte, Creativity Lab, The Red Jackets, Design Elevator, Urban Institut, NP Properties (Sporta 2), Biļešu serviss, Sociālās uzņēmējdarbības asociācija, Valmieras pilsētas dome, Valmieras Attīstības aģentūra, Liepājas pilsētas dome, Liepājas Kultūras pārvalde, Liepājas biznesa inkubators u.c.

Kontakti medijiem:
Daiga Zīmele
radi! komunikācijas speciāliste
Mob. tālr. +371 26197399
E-pasts: daiga@ethos.lv