Pirmajā Medijpratības nedēļā, kas Latvijā un visā Eiropā šogad notiek no 18. līdz 24. martam, sabiedrības un jo īpaši bērnu, jauniešu medijpratības prasmju uzlabošanai tiek organizēti vismaz 9 dažādi pasākumi
16. martā Eiropas Savienības (ES) mājā jau aizvadīta Medijpratības ABC pašiem mazākajiem – šajā nodarbībā bērni vecumā no 5 līdz 7 gadiem kopā ar vecākiem iesaistošu spēļu veidā meklēja atbildes uz jautājumiem: kam domāts internets, vai internets ir labs vai slikts, kā lietot internetu, kā uzvesties dažādās situācijās un kad saukt palīgā pieaugušos, kā atrast noderīgu informāciju, vai var visam ticēt un kas ir informācija, kā tā atšķiras? Nodarbībā tika izmantoti multimodāli mācību materiāli, lai atspoguļotu plašo materiālu klāstu, kas lietojami mājas apstākļos, atbalstot bērnu pirmos soļus internetā.
18. martā plkst. 10:30 ES mājā radošā nodarbība skolēniem - „Zeme ir plakana!" Nodarbības mērķis ir pilnveidot skolēnu izpratni par informāciju: kā tā rodas, kā un kāpēc tiek izplatīta, kas ir ticama, faktos balstīta informācija, kā informācija ietekmē tās saņēmējus. Nodarbībā skolēni veidos paši savas Ziņas! Tiks izmantotas populārākās manipulācijas tehnikas un apgūta to saskatīšana mediju ziņās.
18. martā plkst. 11:00 Nacionālajā Mākslu vidusskolā notiks interaktīvs uzvedums 3. – 5. klases skolēnu medijpratības stiprināšanai. Medijpratības izrādi bērniem izstrādājuši un izspēlēs meža zvēri – Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) 4. kursa studenti, topošie aktieri Una Eglīte, Rūdolfs Apse un Mārtiņš Gailis. Uzvedums veidots, par pamatu izmantojot Vidzemes Augstskolas docentes, komunikācijas zinātnes doktores Solvitas Denisas-Liepnieces pasaku „CAPS un CIET jeb Vilks manipulators”[1]. Tas ir izglītojošs un izklaidējošs stāsts, kas bērniem palīdz saprast, kā veidojas informatīvā vide un mācīties kritiski izvērtēt redzēto vai dzirdēto. Ar izrādi LKA trupa KM un British Council pārstāvniecības Latvijā veidotā projekta ietvaros vēlāk dosies turnejā uz vēl vairākām Latvijas skolām. Tāpat izrādei taps arī video ieraksts, ko līdz mācību gada beigām paredzēts nosūtīt visām Latvijas skolām izmantošanai mācību stundās vai citās nodarbībās 9 – 11 gadus vecu bērnu izglītošanai.