Dators, piezīmju blociņš un brilles uz galda

Ministru kabinets (MK) 16. jūlija sēdē izskatīja un atbalstīja Kultūras ministrijas (KM) virzītās izmaiņas Atveseļošanas fonda finansētā "Mediju nozares uzņēmumu digitālās transformācijas veicināšana" pasākuma "Mācības mediju nozares speciālistu digitālās kompetences un zināšanu pilnveidošanai" īstenošanas noteikumos""

Līdz ar grozījumiem MK noteikumos,* turpmāk tiek paredzēts, ka projekta iesniedzējs projekta īstenošanai var piesaistīt arī sadarbības partneri, tādējādi kopā ar sadarbības partneri summāri apliecinot konkursā prasīto vismaz 2 gadu pieredzi informācijas tehnoloģiju, izglītības, medijpratības, mentoringa un konsultēšanas jomā.

Līdz ar projekta iesniedzēja definējuma paplašināšanu, regulējums tiek papildināts arī ar nosacījumu noslēgt sadarbības līgumu ar sadarbības partneri un sadarbības partnera pienākumiem; tāpat arī projektu vērtēšanas kritēriji papildināti ar atsaucēm uz sadarbības partnera vērtēšanu.

Iepriekš bija noteikts, ka MK noteikumi* ierobežo projekta vadības un īstenošanas personāla izmaksas līdz 10 % no kopējām projekta izmaksām. Secinot, ka tas nav pietiekami, lai īstenotu kvalitatīvu projekta īstenošanu un piesaistītu kompetentu projekta īstenošanas personālu, veiktas izmaiņas un svītrota prasība attiecināt 10% ierobežojumu uz projekta īstenošanas personālu. Tāpat normatīvais regulējums papildināts ar nodaļu “VI. Ar komercdarbības atbalsta piešķiršanu saistītie nosacījumi, paredzot, ka projekta iesniedzējs un sadarbības partneris atbalstu saņem kā de minimis atbalstu granta veidā.”

Veiktās izmaiņas MK noteikumos paredz, ka atbalsts gala labuma saņēmējam (mediju uzņēmumam) par auditorijas pētījumu risinājumu, informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (iekārtas, programmatūra, licence) izstrādi, iegādi, atjaunošanu un modernizēšanu nav uzskatāms par komercdarbības atbalstu, ja pakalpojuma iegāde tiek īstenota atklātā, pārredzamā, nediskriminējošā un konkurenci neierobežojošā procedūrā (iepirkumā) un iegūtais produkts vai pakalpojums nonāks konkrētā gala saņēmēja rīcībā.

Tāpat veikta izmaiņa, kas nosaka - gala labuma guvēju darbības efektivizēšanai nepieciešamo digitālās attīstības plānu izstrāde ir atbalstāma darbība un starp attiecināmajām izmaksām. Veikti arī citi tehniski precizējumi par avansu saņemšanu un datu ievadi Kohēzijas politikas fondu vadības informācijas sistēmā, kas neietekmē MK noteikumu* nosacījumus pēc būtības.

Jau ziņots, ka Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) š.g. 20. martā izsludināja atklātu projektu iesniegumu atlasi, kas pēc izmaiņu veikšanas normatīvajā regulējumā tiks pagarināta, lai projektus būtu iespējams iesniegt līdz pat š.g. 20. augustam. Vairāk par konkursu CFLA tīmekļvietnē.

*- Noteikumu projekts "Grozījumi Ministru kabineta 2024. gada 20. februāra noteikumos Nr. 113 "Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 2.2. reformu un investīciju virziena "Uzņēmumu digitālā transformācija un inovācijas" 2.2.1.5.i. investīcijas "Mediju nozares uzņēmumu digitālās transformācijas veicināšana" pasākuma "Mācības mediju nozares speciālistu digitālās kompetences un zināšanu pilnveidošanai" īstenošanas noteikumi""

 

Lita Kokale

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Lita.Kokale [at] km.gov.lv