No 6. līdz 8.jūnijam Kleistos projekta „Latvijas romu platforma II: dialogs, līdzdalība un savstarpēja mācīšanās” ietvaros notika pirmā Latvijas romu jauniešu praktiskā darbnīca „SĀRE KHETENE”. Pasākumu rīkoja Kultūras ministrija sadarbībā ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru un Valsts izglītības attīstības aģentūru.
Darbnīcas mērķis bija stiprināt romu jauniešu kapacitāti, veicināt jauniešu sadarbības un komunikāciju prasmju attīstību, informēt jauniešus par līdzdalības iespējām dažādās atbalsta programmās Latvijā un ES.
Pasākumā piedalījās 15 romu jaunieši vecumā no 15 līdz 26 gadiem no Jelgavas, Dobeles, Jūrmalas, Valmieras, Sabiles un Rīgas. Tāpat piedalījās arī organizācijas „Radošā apvienība jauniešiem „TREPES”” un citu organizāciju pārstāvji.
Darbnīcas laikā jaunieši iepazinās ar sev pieejamām darbības atbalsta programmām Latvijā un ES, guva zināšanas par jauniešu līdzdalību pilsoniskā sabiedrības attīstībā un brīvprātīgā darba nozīmi. Darbojoties darba grupās jaunieši attīstīja savstarpējās sadarbības prasmes, izstrādājot un prezentējot projektu idejas un iniciatīvas dažādās dzīves jomās – kultūrā, sportā, mākslā un sabiedrības kārtības sfērā. Kopā ar jauniešiem no Latvijas jauniešu organizācijām un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras speciālistiem romu jaunieši varēja apspriest savas projektu idejas un priekšlikumus, lai tos īstenotu nākotnē. Jauniešu organizāciju pārstāvji dalījās savā pieredzē par organizācijas izveidi un to ilgtspējību, kā arī par brīvprātīgo iesaisti organizācijās, ERASMUS+ un citu programmu atbalsta aktivitātēm, kā arī par jaunatnes pilsonisko līdzdalību kopumā.
D.Kretalovs, projekta „Latvijas romu platforma II: dialogs, līdzdalība un savstarpēja mācīšanās” vadītājs: „Prieks par lielu atsaucību un aktīvu iesaisti no romu jauniešu puses! Praktiskā darbnīca palīdzēja viņiem caur dažādām aktivitātēm, kā, piemēram, ideju darbnīcu, diskusijām darba grupās, sporta un kultūras nodarbībām, attīstīt savstarpējo komunikāciju, veicināt savu izpratni par līdzdalības iespējām pilsoniskās sabiedrības attīstībā, par to, kā vislabāk īstenot iecerētas aktivitātes, un atvērt jaunās iespējas pilnveidot sevi. Ceru, ka nākamgad sanāks vēl lielāks romu jauniešu pulks un tiks prezentēti kopīgi īstenoto projektu rezultāti.”
Lai izvietotu noturīgu savstarpēju komunikāciju un attīstītu sadarbību starp jauniešiem, ir panākta vienošanās par Latvijas romu jauniešu sadarbības tīkla izveidi interneta tīmeklī Facebook.
Balstoties uz darbnīcas rezultātiem un priekšlikumiem tiks izstrādāts ziņojums, kurā tiks ietverti dalībnieku ieteikumi romu jauniešu līdzdalības veicināšanai un efektīvākai integrācijas sabiedrības procesos, kā arī darbības kapacitātes stiprināšanai.
Pasākumu īstenoja Kultūras ministrija sadarbībā ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru un Valsts izglītības attīstības aģentūru Eiropas Savienības programmas „Tiesības, vienlīdzība un pilsonība 2014 – 2020” projekta „Latvijas romu platforma II: dialogs, līdzdalība un savstarpēja mācīšanās” ietvaros. Projekta uzdevums ir veicināt sadarbību, konsultāciju un dialogu starp romu pilsonisko sabiedrību, īpaši romu jauniešiem, valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvjiem, kā arī nodrošinātu plašāku iesaistīto personu efektīvu līdzdalību romu integrācijas politikas pasākumu kopuma īstenošanā un koordinācijā valsts, reģionālā un vietējā līmenī.
Šīs pasākums ir īstenots projekta „Latvijas romu platforma II: dialogs, līdzdalība un savstarpēja mācīšanās” ietvaros” (līgums nr.763963-NRP2-LV) ar Eiropas Savienības programmas „Tiesības, vienlīdzība un pilsonība 2014 – 2020” finansiālo atbalstu. Par pasākuma saturu atbild Kultūras ministrija un tajā nav atspoguļots Eiropas Komisijas viedoklis.