Muzeji Vizuālā māksla
Publicitātes attēls Hanta Slonema personālizstādei “Brīnumainā pasaule” Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA. 2022. Foto: Brendons Šulmans (Brandon Schulman)

No 2022. gada 16. jūlija līdz 4. septembrim Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA Boses zālē (Doma laukumā 6, Rīgā) skatāma amerikāņu mākslinieka Hanta Slonema darbu izstāde “Brīnumainā pasaule”.

Hants Slonems ir viens no tiem māksliniekiem, kas savā daiļradē uzbur veselu pasauli – ekspresīvu un krāsainu. Gluži kā Baltais trusis Lūisa Kerola (Lewis Carroll) stāstā caur alu aizved Alisi uz paralēlo realitāti, tā arī Slonema gleznotie truši ieved skatītāju mākslinieka trauslajā iekšējā pasaulē. Un Slonems interesentiem piedāvā sevi iepazīt gan aplūkojot viņa mākslas darbus, gan veidojot personīgo tēlu, darbnīcu un stāstījumu – autors nekautrējas no mediju uzmanības, rīko ekskursijas studijā un citos savos īpašumos, demonstrē sabiedrībai krāšņos interjerus, garderobi, rāda cilindru, arfu un porcelāna kolekcijas, runā par sev raksturīgo gleznošanas manieri un aizrautību ar tādām lietām kā numeroloģija un horoskopi.

Aplūkojot Hanta Slonema darbus, skaidri redzams, ka viņš ir drosmīgs gleznotājs, kurš nebaidās ne no krāsas, ne no ekspresijas, neuzliekot sev nekādas robežas, – mākslinieks ir ļoti brīvs gan sižeta un toņu izvēlē, gan šķietami haotiskajā, bet pārdomātajā kompozīcijā. Slonema gleznas ir tādas pašas kā viņa veidotie interjeri, ģērbšanās stils un tēlniecība, kur dominē krāsainība un ornamentalitāte. Izkārtojot uz audekliem putnus vai tauriņus, kas, liekas, kuru katru mirkli var aizlidot, Hants Slonems rada līdzības ar nošu lapā ritmiski izvietotām notīm vai kori, kurā mākslinieks tēlus sasēdinājis tieši tā, kā nepieciešams, lai veidotos ansamblis un attēls pārvērstos par mūziku, kurā viņš dalās ar skatītāju.

Teksts: Aleksejs Naumovs, gleznotājs, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors

Par mākslinieku

Hants Slonems (Hunt Slonem, 1951) ir starptautiski atzīts amerikāņu gleznotājs, tēlnieks un dizaina paraugu veidotājs. Viņa darbi tikuši izstādīti vairāk nekā 350 galerijās un muzejos visā pasaulē. Tie apskatāmi Metropolitēna mākslas muzejā, Solomona R. Gugenheima un Vitnijas Amerikāņu mākslas muzejā Ņujorkā. Hants Slonems dzīvo Ņujorkā un Luiziānā, kur ir atjaunojis divus vēsturiski nozīmīgus īpašumus.

Izstādes kurators:
Seržs Soroko (Serge Sorokko) / Serge Sorokko Gallery, Sanfrancisko, ASV

Izstādes projekta koordinatore:
Vita Birzaka, izstāžu kuratore / Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA, LNMM
T: +371 67 357 535, E: Vita.Birzaka@lnmm.lv

INTERNETA RESURSI:
www.lnmm.lv
FACEBOOK: Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA
TWITTER: @MuzejsRigaBirza
INSTAGRAM: @makslasmuzejsrigasbirza
#lnmm
#RigasBirza
#HuntSlonem
#MansMuzejs

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

DARBA LAIKS:
Otrdienās, trešdienās, ceturtdienās, sestdienās, svētdienās 10.00–18.00, kase 10.00–17.30
Piektdienās 10.00–20.00, kase 10.00–19.30
Pirmdienās slēgts

Muzejs ir slēgts oficiālajās svētku dienās: 1. janvārī, Lielajā Piektdienā, Lieldienās, Līgo un Jāņu dienās (23.–24. jūnijā), Ziemassvētkos (25.–26. decembrī), 31. decembrī.

BIĻEŠU CENAS:

Apmeklētājiem grupā, kurā ir vismaz 10 personas (neieskaitot grupas vadītāju – pedagogu vai gidu), piemēro 20% atlaidi. Grupas vadītājam ieeja bez maksas.

Pieaugušie: 1,50 EUR
Skolēni, studenti, pensionāri: 1,00 EUR
Gada biļetes īpašniekiem izstādes apskate bez maksas.

Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem; bāreņiem vai bez vecāku gādības palikušajiem bērniem (uzrādot apliecību); bērniem līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, personām ar I un II grupas invaliditāti (uzrādot invaliditātes apliecību); vienai personai, kas pavada bērnu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti vai personu ar I grupas invaliditāti; Latvijas mākslas skolu un mākslas profesionālās vidējās izglītības iestāžu audzēkņiem (uzrādot apliecību); Latvijas Mākslas akadēmijas pilna laika studentiem (uzrādot apliecību); profesionālās vidējās izglītības iestāžu audzēkņiem vai augstskolu studentiem, kas apgūst vai studē vizuālo un lietišķo mākslu, dizainu, kultūras vēsturi, muzeoloģiju, arhitektūru, restaurāciju, mācību vai studiju procesa ietvaros (vismaz dienu iepriekš iesniedzot rakstveida izglītības iestādes iesniegumu muzeja direktoram); Latvijas muzeju darbiniekiem (uzrādot apliecību); Starptautiskās muzeju padomes (ICOM) biedriem (uzrādot biedra karti); Latvijas Mākslinieku savienības biedriem (uzrādot apliecību); LNMM Drauga kartes īpašniekiem (uzrādot karti un personu apliecinošu dokumentu); plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, kas atspoguļo norises muzejā (uzrādot preses karti); grupu (ne mazāk par 10 apmeklētājiem) vadītājam (pedagogam vai gidam); Ukrainas civiliedzīvotājiem (uzrādot personu apliecinošu dokumentu vai citu dokumentu, kas apliecina to, ka persona ir Ukrainas civiliedzīvotājs); ikgadējās starptautiskās akcijas “Muzeju nakts” laikā no plkst. 19.00; visiem apmeklētājiem pastāvīgās ekspozīcijas apskate katra mēneša pēdējā svētdienā un Starptautiskajā muzeju dienā – 18. maijā.

VESELĪBAS UN DROŠĪBAS PASĀKUMI MUZEJĀ:

  1. Lūdzam neapmeklēt muzeju, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija. Muzejam ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt ieeju muzejā un aicināt tās atstāt muzeju.
  2. Iesakām muzeja apmeklētājiem pareizi valkāt medicīniskās sejas maskas vai respiratorus, nosedzot degunu un muti. Bērni vecumā no 7 līdz 11 gadiem var lietot nemedicīnisku (auduma) masku.
  3. Lūdzam ievērot 2 metru distanci no citiem apmeklētājiem un muzeja darbiniekiem.
  4. Muzejs rekomendē veikt bezkontakta norēķinus vai izmantot maksājumu kartes, kā arī reģistrēties lietotnē Mobilly, lai ērti un ātri iegādātos biļetes telefonā.
  5. Aicinām rūpēties par roku dezinfekciju. Muzejs nodrošina virsmu, izmantoto materiālu un aprīkojuma dezinfekciju.

 

Preses materiālu sagatavoja:
Nataļja Sujunšalijeva

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja
Preses centra vadītāja
T: +371 67 357 527
GSM: +371 26 593 495
E: pr.service@lnmm.lv
I: www.lnmm.lv
Twitter: www.twitter.com/lnmm_muzejs