Mūsdienu mākslas festivāls “Liepājas Mākslas forums” uzsāk apmeklētāju reģistrāciju uz diviem šī gada programmā plānotiem notikumiem — 26. septembrī plkst. 12.00 un 15.00 gaidāmo horeogrāfes Kristīnes Brīniņas dokumentālās izrādes “Izdzīvot bērnus” pirmizrādi un 25. septembrī plkst. 12.00 un 14.00 pieejamo kustību klasi bērniem un vecākiem “MOveMENT.” Abi notikumi ierobežotam apmeklētāju skaitam pieejami bez dalības maksas, aizpildot pieteikuma anketu.
Sestdien, 25. septembrī, plkst. 12.00 un 14.00 skvērā pie pieminekļa bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem (Zvejnieku aleja 11a, Liepāja) notiks horeogrāfes Kristīnes Brīniņas vadīta kustību klase “MOveMENT” , kurā bērni vecumā no 6 līdz 9 gadiem aicināti piedalīties kopā ar vienu no saviem vecākiem vai citu aizbildni. Tā būs iespēja ikvienam dalībniekam iepazīties un izmēģināt dokumentālas dejas metodi, pēc kuras tapusi festivāla trešās dienas programmā iekļautā izrāde “Izdzīvot bērnus”. Kustību klasē kā bērni, tā viņu vecāki apgūs dažādas dejas radīšanas spēles, kas rosinās iekšējās brīvības izjūtu un radīs brīdi abām paaudzēm satikties — iepazīt vienam otru caur kopīgu deju. Kustību klases dalībnieki aicināti ierasties ērtos apģērbos un vēl ērtākos apavos, līdzi ņemot dzeramo ūdeni. Norises ilgums: aptuveni 1 stunda 15 minūtes. Sliktu laikapstākļu gadījumā meistarklase notiks koncertzāles “Lielais dzintars” spoguļzālē Civita Nova 6. stāvā.
Svētdien, 26. septembrī, plkst. 12.00 un 15.00 skvērā Avotu ielā 6 notiks dokumentālās dejas izrādes “Izdzīvot bērnus” pirmizrāde. Tā ir piecu Liepājā dzīvojošu vecāku apņemšanās uz izrādes laiku kļūt par saviem bērniem. Vecāki burtiski ir mācījušies no savām atvasēm, lai ar kustības, teksta un mūzikas starpniecību izprastu un skatītājiem pārraidītu savu bērnu intereses, bailes un viņu redzējumu par pasauli. Izrāde ir tapusi vairāku mēnešu garumā, radošajai komandai regulāri pavadot laiku kopā ar pieciem 6 – 9 gadus veciem bērniem, kuri ir izrādes varoņi. Izziņas process tika dokumentēts un kļuva par pamatu izrādes “Izdzīvot bērnus” stāstam. Bērnu vecāki ir pieņēmuši izaicinājumu ar izpratni un iejūtību no dokumentālajiem video precīzi apgūt savu bērnu darbības. Abu paaudžu abpusējā uzticēšanās un mijiedarbība paplašinās telpu, lai satiktu skatītājus un dalītos ar šo pieredžu apmaiņas rezultātu. Apmeklētāji aicināti parūpēties par laikapstākļiem atbilstošu apģērbu, jo izrāde notiks arī viegla lietus laikā. Kritisku laikapstākļu gadījumā, izrāde notiks koncertzāles telpās.
“Vēlos, lai skatītāji šajā izrādē nemeklē deju ierastajā tās izpratnē. Dokumentālās dejas metode ir par ikdienas kustību, ko šīs izrādes kontekstā ir izpildījuši bērni un izpildīs viņu vecāki. Klātesošs būs arī teksts un citi mediji. Savukārt meistarklase ir satikšanās brīdī, kurā vecāks un bērns dara vienu un to pašu, bet viens otru ierauga citādā gaismā nekā tas notiek ikdienā. Mēģinot iejusties viens otra ādā, uzdodot jautājumus, kas abiem svarīgi," abus gaidāmos notikumus iezīmē to veidotāja Kristīne Brīniņa.
Kristīne Brīniņa ir neatkarīga horeogrāfe, dejotāja un izpildītāja. Viņas darbi balstīti ikdienas dzīves situācijās, kas piesardzīgā un trauslā veidā, ar šķietami vienkāršām kustībām un darbībām tiek pārnestas mākslas formās. Izmantojot “dokumentālās dejas metodi”, kustība kļūst par galveno, lai dokumentētu pašu dzīvi viscilvēcīgākajā veidā. Kopš 2014. gada Kristīne dzīvo un strādā Cīravā, aktīvi veicinot mākslas pieejamību Kurzemes reģionā.
Dokumentālās dejas izrāde „Izdzīvot bērnus” ir horeogrāfes Kristīnes Brīniņas turpinājums dokumentālu, sabiedriski aktīvu un sociāli iekļaujošu laikmetīgās skatuves mākslas darbu veidošanā, kas tika aizsākti ar skatītāju un kritiķu augstu novērtēto dokumentālo dejas izrādi “Noķer mani”. Jaundarbs tiek veidots sadarbībā ar mūziķi Rihardu Efeja-Lībieti, scenogrāfi, kostīmu, video un dizaina autori Ievu Kauliņu un skatuves mākslas platformu “pigeon-bridge”. Izrādes varoņi - bērni: Marta Riekstiņa, Roberts Gods, Hanna Matilde Dintere, Olivers Bilerts, Māra More. Izrādes izpildītāji - vecāki: Ilze More, Pēteris Riekstiņš, Roberts Dinters, Liena Goda un Marta Bilerte. Dramaturģijas konsultante: Rasa Bugavičute-Pēce. Radošā producente: Zane Estere Gruntmane.