12. septembrī kultūras ministrs Nauris Puntulis apmeklēja Bauskas muzeja struktūrvienību – Viļa Plūdoņa muzeju, lai aplūkotu paveiktos rekonstrukcijas darbus un iepazītos ar jaunās ekspozīcijas veidošanas gaitu, kā arī aicināt nākamo – Viļa Plūdoņa 150.gadu jubilejas gadu – atzīmēt ar kultūras un izglītības programmu visā Latvijā.
“Lai nodrošinātu kvalitatīvu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un sagaidot dzejnieka 150 gadu jubileju nākamajā gadā, ir būtiski atjaunot gan pašu ēku, gan veidot mūsdienīgu ekspozīciju. Šajā procesā ir svarīga sadarbība starp pašvaldību un valsti. Savā ziņā visas iesaistītās puses ir veikušas mājas darbu, lai sagatavotos V. Plūdoņa jubilejas gadam. Tas ir labs pamats, lai tagad aicinātu kultūras un izglītības darbiniekus, pašvaldības un sabiedrību kopumā nākamo gadu aizvadīt Plūdoņa zīmē, veidojot viņam veltītus pasākumus gan skolās, gan kultūras centros,” akcentēja kultūras ministrs Nauris Puntulis.
2023. gadā Kultūras ministrija ir atvēlējusi 120 000 eiro Bauskas novada pašvaldībai Viļa Plūdoņa muzeja jaunās ekspozīcijas izveidei 2023. gadā – gan eksponātu restaurācijai, gan to iegādei, izgatavošanai un ekspozīcijas iekārtošanai.
Dzejnieka Viļa Plūdoņa memoriālā muzeja „Lejenieki” ansamblis sastāv no dzīvojamās mājas un vairākām saimniecības būvēm, kas kopā veido tipisku Zemgales viensētas kompleksu. Ansamblis ir valsts nozīmes kultūras vēstures piemineklis ar lielu kultūrvēsturisko un sabiedrisko vērtību un ir publiski pieejams. Muzeja galvenais uzdevums ir vēstīt par dzejnieka V. Plūdoņa dzīvi un daiļradi.
Vilis Plūdons (1874–1940) – dzejnieks, skolotājs. Viens no izcilākajiem latviešu liroepiķiem un bērnu dzejas autoriem. Alegorisko poēmu "Divi pasaules", "Atraitnes dēls" (1901) un "Uz saulaino tāli", kā arī daudzu patriotisko dzejoļu autors. 1908. gadā tika izdots viņa tulkotais Nīčes meistardarbs "Tā runāja Zaratustra".
Papildu informācija: