Sākotnēji izvirzītu 13 ideju konkurencē 5 Integrācijas ideju laboratorijas jeb hakatona ideju autori spēja pārliecināt par savu vīziju sabiedrības saliedētības sekmēšanā un izveidot komandu tālākai tās attīstīšanai. Rezultātā galveno balvu 10 000 eiro apmērā ieguva komanda, kuras ideja bija radīt mobilo aplikāciju COoperly, lai veicinātu dažādu kultūru cilvēku satikšanās un sadarbošanās iespējas.
Mobilā aplikācija piedāvās iespēju cilvēkiem veidot tās saturu, pašiem piedāvāt pasākumus, aktivitāšu, izklaides pasākumus un izmantot šo aplikāciju, lai satiktu citus, līdzīgi un varbūt ne tik līdzīgi domājošus cilvēkus, iepazītu citus un uzzinātu ko jaunu par citām kultūrām un tradīcijām. Aplikācijā ir paredzētas vairākas kategorijas: sports, kultūra, izklaides, bizness, u.c. Izveidojot piedāvājumu, aplikācijā būs iespēja norādīt laiku, vietu, nepieciešamo cilvēku skaitu, sarunvalodu, kā arī izvēloties konkrēto piedāvājumu, lietotājs varēs redzēt cilvēkus, kas jau ir pievienojušies šai aktivitātei.
Balvu fondu 5 000 eiro spraigu diskusiju rezultātā žūrijas komisija lēma piešķirt konsultācijām visu komandu projektu pilnveidei un alternatīvu finansējuma iespēju meklēšanai.
Pirmā ideju laboratorijas diena noslēdzās ar īsu improvizācijas teātra skeču par integrācijas tematu. Otrajā dienā komandas turpināja darbu pie projekta aktivitāšu precizēšanas, mērķgrupu definēšanas, kā arī pārliecinošu un atraktīvu prezentāciju sagatavošanas. Lai dalībnieki izveidotu pēc iespējas unikālākus un dzīvotspējīgākus projektus, hakatonā tika piesaistīti mentori Vita Brakovska, Signe Adamoviča, Anita Zorgenfreija un Gunārs Klēģers, kuri nenogurstoši dalījās ar savu pieredzi un mudināja domāt projekta izaugsmes virzienā.
Jau ziņots, ka 18. un 19.oktobrī K.K. Fon Stricka villā norisinājās Integrācijas ideju laboratorija, ko organizēja Kultūras ministrija sadarbībā ar British Council Latvia. Pasākumu atklāja Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietniece Zane Vāgnere un British Council Latvia pārstāvniecības vadītāja Zane Matesoviča. Ideju laboratorijas laikā dalībnieki no dažādām nevalstiskām organizācijām, indivīdi un vienkārši interesenti ar atšķirīgu pieredzi, bet kopīgu interesi saliedētas sabiedrības veidošanā, sanāca kopā, lai atrastu domubiedrus un radītu kādu jaunu risinājumu vai projektu sabiedrības saliedēšanas un integrācijas jomā.