Teātris ERAF
Latvijas Leļļu teātra ēka

Latvijas Leļļu teātra rekonstrukcijas projekts Krišjāņa Barona ielā 16/18, Rīgā, veiksmīgi tuvojas noslēguma posmam. Līdz šim jau veikta virkne ievērojamu pārmaiņu un uzlabojumu procesu, lai saglabātu ēkas vēsturisko vērtību un nodrošinātu mūsdienu prasībām atbilstošus risinājumus, informē VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) valdes locekle Jeļena Gavrilova.

Viena no nozīmīgākajām izmaiņām bijusi jaunās ventilācijas un apkures sistēmas ieviešana, kas palīdzēs teātra telpās nodrošināt optimālu komfortu un enerģijas efektivitāti. Lai aizsargātu ēkas vēsturisko fasādi, īpaša uzmanība pievērsta iekšējās siltināšanas procesam. Savukārt Leļļu teātra mazajā zālē, kas piedzīvojusi lielas pārmaiņas, pacelti griesti, un tās funkcionalitāte pielāgota, lai līdzinātos “black box”, kas piedāvās jaunas un inovatīvas iespējas izrāžu veidošanai.

“Mēs vēlamies nodrošināt, ka kultūras infrastruktūras objekti ir ne tikai vēsturiski un arhitektoniski nozīmīgi, bet arī atbilstoši mūsdienu prasībām. Rekonstrukcijas darbi piedāvā iespēju iekļaut šo mākslas telpu mūsdienu kultūras ainā, ieguldot pilsētas un sabiedrības attīstībā. Mēs ar prieku vērojam Latvijas Leļļu teātra rekonstrukcijas progresu. Šī ēka ne tikai ir svarīgs vēsturisks objekts, bet arī nozīmīgs kultūras centrs, kurš savā veidā veido mūsu nākotnes teātra un kultūras mīļotājus. Pabeigtie darbi ved mūs soli tuvāk noslēgumam un teātra jauno telpu atklāšanai šī gada novembrī,” norāda VNĪ valdes locekle Jeļena Gavrilova.

Šobrīd ir jau pabeigta virkne darbu, tostarp fasādes siltināšana un apmetums, logu montāža, iekšdurvju un ārdurvju montāža, flīzēšanas darbi grīdām un sienām, skārda jumta un starpsienu darbu pabeigšana, ģipškartona griestu montāža, krāsošana, linoleja montāža un iekšējo tīklu ieviešana, tostarp ūdensapgāde un kanalizācija. Daļa darbu ir vēl pabeigšanas stadijā, lai nodrošinātu skatītāju komfortu un teātra atbilstību mūsdienu standartiem. Plānots, ka Leļļu teātra kolektīvs savās telpās varētu atgriezties 2023. gada novembra nogalē.

Latvijas Leļļu teātra ēka Krišjāņa Barona ielā 16/18 atrodas UNESCO Pasaules kultūras mantojuma objekta “Rīgas vēsturiskais centrs” aizsardzības zonā un ir nozīmīgs kultūras un vēsturisks piemineklis. Tā tika uzcelta pēc arhitekta Ernesta Poles projekta 1911. gadā un ir bijusi svarīga daļa no Rīgas pilsētas dzīves. Ēkas ekspluatācija tika sākta 1924. gadā, un tajā atradies kino, aptieka, grāmatu spiestuve un zīmogu darbnīca, kafejnīca un vairākas tirgotavas. Kopš 1944. gada šajā namā darbojas Latvijas Leļļu teātris.

Latvijas Leļļu teātra energoefektivitātes projektu izstrādājusi SIA “Livland Group”, būvdarbus veic pilnsabiedrība “P un P BŪVNIECĪBAS GRUPA”, līgumcena 3,8 miljoni eiro bez PVN. Leļļu teātra atjaunošanas projekta finansēšanai sadarbībā ar Kultūras ministriju piesaistīts Eiropas Savienības fondu Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 4.2.1. specifiskā atbalsta mērķa “Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu valsts un dzīvojamās ēkās” 4.2.1.2. pasākuma “Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu valsts ēkās” otrās projektu iesniegumu atlases kārtas un valsts budžeta finansējums (tostarp Covid-19 finansējums ekonomikas sildīšanai caur ieguldījumiem būvniecībā).

VNĪ sekmīgi īsteno 44 valsts nozīmes projektus, no kuriem 24 atrodas būvniecības stadijā. Projektu kopējais īstenošanas budžets ir vairāk nekā 336 miljoni eiro.  VNĪ nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību 352 ēku un būvju īpašumiem, kuros ietilpst 1000 ēkas 0,95 milj. kvadrātmetru platībā, kā arī zeme zem ēkām 607 ha platībā, un 3460 zemes īpašumiem ar kopējo platību 907 ha. VNĪ ir viens no 23 Latvijas uzņēmumiem, kas šogad Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta „Ilgtspējas indeksa” vērtējumā saņēmis augstāko platīna godalgu, apliecinot labu pārvaldību un savas darbības ilgtspēju. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100 % akcionārs ir Finanšu ministrija.

 

Papildu informācija plašsaziņas līdzekļiem:
VAS „Valsts nekustamie īpašumi”
Korporatīvās komunikācijas un ilgtspējas daļa
E-pasts: komunikacija@vni.lv;
tālr. +371 20235301