VSIA “Latvijas Koncerti” organizētā festivāla “Vīnes klasika” ietvaros 18. februārī “Lielajā ģildē” uz skatuves kāps vijolnieks Daniils Bulajevs un kamerorķestris “Davinspiro Camerata”. Programmā Volfganga Amadeja Mocarta Piektais koncerts vijolei un orķestrim Lamažorā, Jozefa Haidna Simfonija Domažorā un Ludviga van Bēthovena 9.sonāte – “Kreicera” sonāte.
Vijolnieks Daniils Bulajevs ir orķestra “Davinspiro Camerata” dibinātājs un vadītājs, šobrīd viens no pieprasītākajiem, atzītākajiem un profesionālajā mūzikas dzīvē aktīvākajiem vijolniekiem Latvijā. Viņš ir guvis arī ievērojamus starptautiskus panākumus - sniedzis daudzus koncertus gan kā solists, gan kamermūziķis tādās valstīs kā Vācija, Lielbritānija, Beļģija, Šveice, Itālija, Ķīna, Armēnija, Argentīna, Apvienotie Arābu Emirāti, Lietuva, Igaunija un citur. Uzskatāms par mūsdienu mūzikas brīnumbērnu, Daniils Bulajevs jau piecu gadu vecumā uzstājās ar kamerorķestri, savukārt pēc diviem gadiem - ar simfonisko orķestri. Astoņu gadu vecumā Daniils Bulajevs sniedza savu pirmo solokoncertu. Uzstājies kopā ar LNSO, Latvijas Nacionālās operas orķestri, Liepājas simfonisko orķestri, Lietuvas Nacionālo simfonisko orķestri, Philharmonia Orchestra, Sinfonietta Rīga, Kremerata Baltica, Stuttgart Chamber Orchestra, Glasperlenspiel Sinfonietta, Zalcburgas kamersolistiem, Armēnijas Nacionālo simfonisko orķestri un kamerorķestri, Makao simfonisko orķestri u.c. Pēc uzvaras 8. Vindzoras starptautiskajā stīginstrumentu konkursā Lielbritānijā (The Windsor Festival International String Competition) Daniils Bulajevs uzstājies Vindzoras pilī kopā ar Philharmonia Orchestra. Koncertu apmeklēja Lielbritānijas karaliskās ģimenes locekļi. Kā balvu viņš saņēma iespēju ierakstīt mūzikas disku.
“Koncertā skanēs trīs pasaulē slaveni komponisti – trīs Vīnes klasiķi. Mūsu koncertprogrammas pirmajā daļā klausītāji varēs dzirdēt Jozefa Haidna 60.simfoniju – “Izklaidīgais”, kura ir pilna ar humora izjūtu, nedaudz ar romantiskām emocijām. Otro mēs atskaņosim Volfganga Amadeja Mocarta 5. vijoļkoncertu, kas ir viens no populārākajiem skaņdarbiem vijoles repertuārā. Bet koncerta kulminācija būs Ludviga van Bēthovena 9.sonāte klavierēm un vijolei jeb “Kreicera” sonāte, bet speciāli šim koncertam sonāte būs aranžēta vijolei un stīgu orķestrim, aranžijas autors - slavenais sitaminstrumentālists un aranžētājs Andrejs Puškarevs,” par koncertu stāsta vijolnieks Daniils Bulajevs.
Kad Volfgangs Amadejs Mocarts pabeidza savu pazīstamāko opusu vijolei un orķestrim, dzirkstoši temperamentīgo “Turku koncertu”, viņam bija 19 gadu. Tieši tikpat vecs šobrīd ir latviešu jaunās paaudzes izcilākais vijolnieks Daniils Bulajevs, kurš kopā ar viņa izveidoto kamerorķestri “Davinspiro Camerata” izzina gan pasaules klasiskās mūzikas interesantākās pērles, gan repertuāra retumus. Festivālā “Vīnes klasika” Volfganga Amadeja Mocarta pasaulslaveno un virtuozi atjautīgo Piekto vijolkoncertu papildinās patiess atradums – austriešu vecmeistara Jozefa Haidna 60. simfonija “Izklaidīgais”. Viena no jestrākajām simfonijām, kas jelkad sarakstīta, stāstīs par apjukušu cilvēku, kurš aizmirsis pats savu kāzu dienu!
Festivāla “Vīnes klasika” ietvaros būs dzirdami dažādi koncerti:
14. februārī “Dzintaru koncertzālē” festivālu atklās koncertprogramma Johannesa Brāmsa “Mīlas valši”. “Latvijas Radio koris” un diriģents Sigvards Kļava koncertprogrammu dēvē par ideālās mīlestības meklējumu ceļu. Koncertā, mājas muzicēšanas atmosfērā, līdzās Johannesa Brāmsa saskanīgākajiem kora sabalsojumiem skanēs arī Franča Šūberta klaviermūzika četrām rokām Agneses Egliņas un Riharda Plešanova izpildījumā.
16. februārī “Dzintaru koncertzālē” festivālu turpinās Johannesa Brāmsa vijoļsonātes Vinetas Sareikas un Amandīnes Savarī izpildījumā. Vijolniece Vineta Sareika – spoža gan solistes ampluā, gan ansambļa saspēlē, viņa pieder pasaules mūziķu elitei. Šajā koncertprogrammā viņa no jauna tiksies ar Amandīni Savarī – vienu no spožākajām jaunās paaudzes franču pianistēm. Kopīgi izpētījušas un spoži ieskaņojušas Edvarda Grīga un Volfganga Amadeja Mocarta vijoļsonātes, nu abas mūziķes pievērsīsies Johannesa Brāmsa daiļradei.
17. februārī “Lielajā ģildē” izskanēs koncertprogramma “Haidna “Filozofs” un Bēthovena “Pastorālā simfonija””. Koncertā uzstāsies izcilais vijolnieks Tomass Gulds, sitaminstrumentālists Bernhards Šimpelsbergers un kamerorķestris “Sinfonietta Rīga”. Programmā Ludviga van Bēthovena Sestā simfonija - “Pastorālā simfonija jeb atmiņas par dzīvi laukos”, Jozefa Haidna 22. - “Filozofu” simfonija un Johannesa Berauera žilbinošais dubultkoncerts “NoWhere NowHere”.
22.februārī “Lielajā ģildē” ar savu solokoncertu uzstāsies virtuozais pianists Vestards Šimkus. Programmā Ludviga van Bēthovena 33 variācijas par Antona Diabelli tēmu op. 120.
23. un 25. februārī “Lielajā ģildē” festivālu “Vīnes klasika” noslēgs Volfganga Amadeja Mocarta “Rekviēms” un “Kyrie” reminorā diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā. Izpildījumā piedalīsies “Latvijas Radio koris” un kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” kopā ar izciliem Latvijas solistiem – soprānu Ilzi Grēveli-Skaraini, mecosoprānu Ievu Paršu, tenoru Artjomu Safronovu un basu Edgaru Ošleju.
Biļetes ir iespējams iegādāties „Biļešu paradīze“ kasēs un internetā.
Festivāla „Vīnes klasika“ tīmekļvietne www.vinesklasika.lv.
Papildu informācija:
Ieva Mora
VISA “Latvijas Koncerti” sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: +371 26409474
E-pasts: ieva.mora@latvijaskoncerti.lv