Sākoties jaunajam 2024./2025. mācību gadam, ekspozīcija “Dziesmusvētku telpa”, Mežaparka Lielajā estrādē, piedāvā dažāda vecuma skolēnu grupām trīs jaunas muzejpedagoģiskas nodarbības, kuru laikā skolēni gūs emocionāli un intelektuāli rosinošu pieredzi dziesmu svētku centrālajā norises vietā.
Uzsākot jauno mācību gadu, Rakstniecības un mūzikas muzeja pastāvīgā ekspozīcija “Dziesmusvētku telpa” piedāvā trīs muzejpedagoģiskas nodarbības. Dziesmusvētku vēsture interaktīvajā ekspozīcijas objektā “Laika upe” izdzīvo Latvijas kultūras stāstu un stiprina izpratni par dziesmusvētku tradīcijas nozīmi kopības un piederības sajūtas spēcināšanā. Katrā nodarbībā izvēlēts kāds īpašs satura akcents: piederības izjūta nodarbībā “Mūsu dziesmusvētku stāsti”, tautas gara spēka apzināšana nodarbībā “Manas tautas dziesmas” un nodarbībā “Deju rakstu noslēpumi” atdzīvināsim latviešu tautas tērpu rakstus gan dejā, gan ritmā. Muzejpedagogi sagatavojuši bērniem arī papildu aktivitātes – nelielus uzdevumus un spēles, kas veicina izziņas prieku, raisa sarunas, atmiņas un jaunus jautājumus. “Dziesmusvētku telpas” apmeklējums ir starpdisciplinārs piedzīvojums, apvienojot pastaigu Mežaparkā ar kultūrvēsturiskām zināšanām.
Nodarbības piemērotas 1.-4., 5.-9. un 10.-12. klases skolēniem.
Nodarbības veidoja: Edīte Putniņa
Vairāk informācijas: dziesmusvetkutelpa.lv/izglitiba/skola-un-pirmsskola
Par ekspozīciju “Dziesmusvētku telpa”:
Rakstniecības un mūzikas muzeja pastāvīgā ekspozīcija “Dziesmusvētku telpa” ir Vispārējiem latviešu dziesmu un deju svētkiem veltīta ekspozīcija. Tā ir veidota divos stāvos, kas saturiski un funkcionāli viens otru papildina. Daudzajos ekspozīcijas stāstos par dalībniekiem, personībām un notikumiem cauri vijas gan Skolu jaunatnes, Gaudeamus un Ziemeļvalstu, gan ārpus Latvijas un novadu svētki, kas ir neatņemama dziesmu un deju svētku tradīcijas daļa.
Papildu informācija:
Paula Peredistaja
Komunikācijas projektu vadītāja
Tālr. +371 29331168