Veicot apjomīgu pētījumu, biedrība "CultureLab" izveidojusi rokasgrāmatu kopienas jeb līdzdalības mākslas projektu īstenotājiem, kurā aplūkoti dažādi projekta plānošanai un īstenošanai nozīmīgi aspekti, piemēram, mākslinieka atbildība un loma kopienu mākslas projektu veidošanā, partnerības un komunikācijas veidošanas principi, darba drošības un aizsardzības nosacījumi, rokasgrāmatā aplūkoti arī finansēšanas un plānošanas jautājumi, kā arī apkopoti pamatprincipi, kas raksturo veiksmīgu kopienu mākslas projektu. Izstrādāts pētījums par līdzdalības un kopienas mākslas labās prakses piemēriem un īstenošanas metodēm, kas sniedz informāciju Latvijas kultūras darbiniekiem, kā veidojot mākslas projektus vienlaicīgi var strādāt pie sabiedrības sociālo vajadzību risināšanas. Tas ir Latvijā pirmais līdzdalības un kopienas mākslas labās prakses piemēru un īstenošanas metožu apkopojums, kas iekļauj Latvijas un ārvalstu labās prakses piemērus un ieinteresētajām pusēm sniedz ierosmi savu līdzdalības iniciatīvu un partnerību veidošanai.
Priekšnoteikumi kopienas mākslas projektu plānošanai un īstenošanaiTapuši arī video sižeti, kuri atklāj gan mākslinieka, gan sabiedrības locekļu izaicinājumus kopradot līdzdalības mākslas projektus.
Krista Burāne. Mākslinieka perspektīva
Nora Gavare. Starpnozaru projekta perspektīva
Ineta Lāce-Sējāne, Jānis Cedriņš, Evija Cedriņa un Andis Rostoks. Dalībnieka perspektīva
Pētījums un priekšnoteikumi kopienas mākslas projektu plānošanai un īstenošanai apkopoti projekta “Līdzdalības māksla” ietvaros, ko finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas Republikas Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta saturu atbild biedrība “CultureLab”.
Papildu informācija:
Ieva Hmieļevska
+371 26596186
ieva@culturelab.com
www.culturelab.com