Lai stiprinātu Latvijas informatīvo telpu, tostarp mazākumtautību auditorijā, un nodrošinātu patiesas un nesagrozītas, aktuālas, vispusīgas informācijas pieejamību Latvijas iedzīvotājiem saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu, valdība 28. janvārī lēma ārkārtējās situācijas laikā atļaut sabiedrisko mediju veidoto un pārraidīto ziņu, kā arī informatīvi analītisko raidījumu nodošanu bezatlīdzības pārraidīšanā komercmedijiem.
Šāds risinājums tika ieviests arī Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas laikā pērn.
Kopš 2020. gada 20. marta sabiedriskie mediji – Latvijas Televīzija un Latvijas Radio - ir vienīgie nacionāla mēroga ziņu dienesti, kas rada oriģinālsaturu mazākumtautību valodās par ārkārtējo situāciju valstī. Saturs krievu valodā tiek veidots un izplatīts televīzijas programmā „LTV7,” radio programmā „Latvijas Radio 4” un vienotajā ziņu portālā www.rus.lsm.lv
Šo lēmumu Kultūras ministrija un Nacionālo Elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) sagatavojusi, pamatojoties uz likuma “Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli” 8. panta pirmās daļas 3. punktu un Ministru kabineta 2020. gada 6. novembra rīkojumu Nr. 655 „Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.”