2021. gada 11.augustā notika Latvijas romu platformas koordinācijas sanāksme, kurā Romu integrācijas politikas īstenošanas konsultatīvās padomes un Reģionālo ekspertu tīkla romu integrācijas jautājumos locekļi, nevalstisko organizāciju pārstāvji (NVO) un romu aktīvisti iepazinās ar projekta rezultātiem un galvenajiem sasniegumiem.
Sanāksmē piedalījās Kultūras ministrijas, Labklājības ministrijas, Veselības ministrijas pārstāvji, pašvaldību speciālisti un romu tautības pārstāvji no Daugavpils, Jelgavas, Kandavas, Kuldīgas, Maltas, Rīgas, Rūjienas, Talsiem, Tukuma, Ventspils un Viļakas.
Sanāksmes dalībnieki atzinīgi novērtēja romu mediatoru darbu Latvijas pašvaldībās. Pateicoties romu mediatoriem, ir uzlabojusies sadarbība un dialogs starp pašvaldību iestāžu speciālistiem un sociālās atstumtības riskam pakļautajām romu ģimenēm. Kultūras ministrija turpinās atbalstīt romu mediatoru darbību Latvijas pašvaldībās projekta „Latvijas romu platforma VI” ietvaros, kura īstenošana tiks uzsākta šī gada 1.septembrī.
Projekta ietvaros tika veicināta sadarbība starp valsts un pašvaldību iestāžu speciālistiem un romu kopienas pārstāvjiem. Projekta pasākumos piedalījās pārstāvji no 17 Latvijas pilsētu un novadu pašvaldībām: Daugavpils, Jelgavas, Jūrmalas, Rīgas, Valmieras un Ventspils valstspilsētas, kā arī Dobeles, Kandavas, Kuldīgas, Limbažu, Madonas, Preiļu, Rēzeknes, Rūjienas, Talsu, Tukuma un Viļakas novada.
Nozīmīgu ieguldījumu projekta saturā sniedza Eiropas Savienības Pamattiesību aģentūra un Eiropas romu mākslas un kultūras institūts.
Projekta pasākumos piedalījās 230 dalībnieki no 19 pilsētām un novadiem, t.sk. 126 valsts pārvaldes un pašvaldību, 66 romu un 18 NVO pārstāvji, Eiropas Savienības organizāciju eksperti un citi interesenti.
Projekta rezultāti un dalībnieku ieteikumi palīdzēs īstenot projektu „Latvijas romu platforma VI”, kā arī izmantoti nākamā projekta pieteikuma sagatavošanai.
Informācija par projektu “Latvijas romu platforma V”
Projektu „Latvijas romu platforma V” īstenoja Kultūras ministrija Eiropas Savienības programmas „Tiesības, vienlīdzība un pilsonība 2014–2020” ietvaros. Projekta mērķis ir attīstīt un stiprināt Latvijas romu platformu kā Latvijas romu integrācijas politikas koordinācijas un īstenošanas atbalsta mehānismu valsts, reģionālā un vietējā līmenī, kā arī starptautiskajā līmenī, veicinot visu iesaistīto pušu savstarpēju sadarbību un pieredzes apmaiņu, kā arī romu, īpaši romu jauniešu un sieviešu iesaisti un līdzdalību pilsoniskās sabiedrības un starpkultūru dialoga attīstībā.
Projekts tika īstenots no 17.08.2020. līdz 16.08.2021.
Projekta finansējums tika nodrošināts no ES programmas “Tiesības, vienlīdzība un pilsonība” (90%) un valsts līdzfinansējuma (10%).