Mūsdienu amatniecības tirgus publicitātes afiša

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 7. un 8. septembrī no plkst. 9.00 līdz 17.00 norisināsies “Mūsdienu amatniecības tirgus 2024”. Arī šogad tirgus apmeklētājiem būs iespēja iepazīt jaunākās tendences Latvijas amatniecībā un iegādāties skaistus, noderīgus no dabīgiem materiāliem veidotus sadzīves priekšmetus, rotas un apģērbu, kā arī mājražotāju pārtikas produktus. Paralēli tirgum būs interesanta kultūras programma, kā arī īpašas izrādes un  radošās darbnīcas bērniem.

Uz tirgu ir pieteikušies vairāk nekā 350 amatnieki un pārtikas mājražotāji, tas būs otrs lielākais tirgus pēc Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Gadatirgus, kas tradicionāli notiek jūnija sākumā.

Mūsdienu amatniecības tirgus arī veidojas par stabilu Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja tradīciju, kurā ir iespēja redzēt amatnieku talantu un izcilo radošumu, kas uz tradicionālās amatniecības zināšanu un prasmju  bāzes atrod un rada mūsdienīgus risinājumus. Tirgū aicināti piedalīties Latvijas amatnieki, kuri strādā ar visdažādākajām metodēm un materiāliem, savos darinājumos apvienojot amata prasmes, tehnoloģiju attīstības un mūsdienu dizaina elementus. Amatniecības darinājumiem jābūt kvalitatīviem un amatnieku pašu rokām darinātiem. Tiem jāapvieno skaistais ar derīgo: mākslinieciska patstāvība un amatnieciska varēšana. Tirgū pārstāvētajiem darinājumiem reizē jābūt gan spogulim mūsdienu sabiedrības pieprasījumam pēc unikāliem produktiem, gan jāveido apmeklētāju individuālā gaume un jāpiedāvā alternatīvas vienveidīgām masveida ražošanas izpausmēm.

Pārtikas izstrādājumu un ēdināšanas jomas piedāvājumam Mūsdienu amatniecības tirgū jāietver mūsdienīgas un radošas variācijas par Latvijas tradicionālās virtuves tēmām, piedāvājot Latvijā audzētus augļus, ogas, dārzeņus un parādot mūsdienīgas iespējas tos daudzveidīgi, garšīgi un veselīgi pārstrādāt, pagatavot, pasniegt vai saglabāt ziemai.

Paralēli tirgus norisei muzeja Ezera pļavā uz skatuves abas dienas tirgus lustes vadīs režisors un aktieris Kārlis Anitens un aktrise Anna Šteina. Sestdien, 7. septembrī,  plkst. 11.00 apvienības “KiLi-KiLi izrāde ar lellēm “Tuk, tuk!”, aktieru Lailas Kirmuškas, Jāņa Kirmuškas un Edgara Lipora izpildījumā. Plkst. 13.00 skaistākos dziesmu stāstus stāstīs mūziķi Marts Kristiāns Kalniņš, Kristīne Kārkle-Kalniņa, Edgars Kārklis. Plkst. 15.00 uzstāsies koklētāja Zane Sniķere. Svētdien, 8. septembrī, plkst. 11.00 Liepājas ceļojošā leļļu teātra “Maska” izrāde bērniem “Šņāpuļa piedzīvojumi”, aktieru  Agitas un Pētera Trupu izpildījumā. Plkst. 13.00 un 15.00 uzstāsies Indie Folk grupa “Viedais fonogrāfs” - mūziķi Arnis Veisbārdis, Kārlis Alviķis, Emīlija Fricsone.

Lībiešu sētā abas dienas norisināsies  radošā darbnīca bērniem “Kronis visam!”,  pieaugušiem un bērniem māla darbnīca keramiķa Mārtiņa Kabuča vadībā, kā arī būs lietu teātris “Mūslaiku pasakas” kopā ar serbu aktieri Vladimiru Beljicu.

Muzeja izstāžu zālē būs apskatāma pavisam jauna izstāde “Āķīgie ūdeņi. Saldūdens zveja 19.gs. otrajā un 20.gs. pirmajā pusē”, abas dienas plkst.15.30 izstādes autors Kārlis Fogelis vadīs ekskursiju pa izstādi.

Ieejas biļetes muzejā var iegādāties arī elektroniski Biļešu paradīzē.

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ir viens no senākajiem un plašākajiem brīvdabas muzejiem Eiropā, šogad muzejs svin savu simtgadi. Tā platība ir 87 hektāri un tajā izvietotas 114 senceltnes no visiem Latvijas novadiem. Muzejā notiek krājumu komplektēšanas un glabāšanas, izglītojošais, pētnieciskais un restaurācijas darbs.Muzejam ir arī divas lauku ekspozīcijas to dabiskajā atrašanās vietā – muzejs “Vēveri” Vecpiebalgas pagastā un zvejnieku sēta “Vītolnieki” jūras krastā Rucavas pagastā.

 

Tuvāka informācija:
Līga Rimšēviča
Komunikācijas projektu vadītāja
+371 29422779