Mediju politika
Uzsāks darbu pie jauna mediju tiesiskā regulējuma

Šodien,1. martā, uz pirmo sēdi sanāks darba grupa jauna mediju tiesiskā regulējuma izveidei; tās uzdevums - izstrādāt priekšlikumus jauniem mediju vidi regulējošiem normatīvajiem aktiem, kas ar laiku aizstātu likumu “Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem” un Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu. Priekšlikumus jaunam likumprojektam paredzēts izstrādāt līdz š.g. 1. novembrim.

Darba grupa izveidota saskaņā ar Mediju politikas pamatnostādnēs 2016. -2020. gadam atrunāto; darbs pie pamatnostādnēm aizsākās 2014. gada nogalē. Tas iezīmēja nepieciešamību veikt būtiskus uzlabojumus mediju darba tiesiskajā regulējumā, nostiprinot Latvijas mediju vides daudzveidību un drošumspēju. Strādājot pie tiesiskā regulējuma uzlabošanas, saskaņā ar Mediju politikas pamatnostādnēs panākto vienošanos, īpaša uzmanība tiks pievērsta tādiem jautājumiem kā mediju reģistrācijas process un mediju caurskatāmība, kā arī žurnālistu tiesiskās aizsardzības un žurnālistu avotu aizsardzības jautājumiem. Izstrādājot jauno mediju vides tiesisko regulējumu, ir jāņem vērā arī tādi aspekti kā jaunākās mediju vides izmaiņas, mediju darbība dažādās konverģentās platformās un mediju lietotāju un mediju redaktoru mijiedarbība satura veidošanā. Līdz 2018.gadam paredzēts izveidot vienotu mediju ombudu un tiesiskā regulējuma reformā būs jāvienojas par šāda ombuda konkrēto formu.

Pirmajā darba grupas sēdē tajā pārstāvētie eksperti, valsts institūcijas un nevalstiskās organizācijas iepazīstinās ar savu redzējumu mediju darbības tiesiskās vides uzlabošanai, kā arī vienosies par tālāko darba organizāciju.

Izveidotajā darba grupā jauna mediju vides tiesiskā regulējuma izstrādei darbosies Kultūras, Aizsardzības, Ārlietu, Iekšlietu, Satiksmes un Tieslietu ministrijas, Tiesībsarga, Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes, sabiedrisko mediju valžu, Pārresoru koordinācijas centra, Valsts policijas, UNESCO Nacionālās komisijas, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes, Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas studiju katedras, Vidzemes Augstskolas Komunikācijas un mediju studiju virziena, Baltijas Mediju izcilības centra, Digitālās drošības alianses, Latvijas Elektronisko komunikāciju asociācijas, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas, Latvijas Interneta asociācijas, Latvijas Komerciālo radiostaciju asociācijas, biedrības „Latvijas Žurnālistu asociācija”, Latvijas Preses izdevēju asociācijas, Latvijas sabiedrisko attiecību kompāniju asociācijas, biedrības “Par legālu saturu” un TV neatkarīgo producentu asociācijas pārstāvji. Darba grupu vadīs Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas juriskonsulte Aiga Grišāne.

Pirmā darba grupas sanāksme notiks šodien, 1.martā plkst. 15.30 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Informāciju sagatavoja:
Dace Vizule
Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste
67330306
Dace.Vizule@km.gov.lv