Kultūras ministrijas (KM) atkārtoti izsludinātajā atklātajā konkursā uz īpaši aizsargājamā kultūras pieminekļa – Turaidas muzejrezervāts - direktora amatu uzvarējusi līdzšinējā Siguldas novada Kultūras un tūrisma centra* direktore Jolanta Borīte. Jaunos amata pienākumus Turaidas muzejrezervātā J.Borīte sāks pildīt nākamā gada 2. janvārī.
“Šī muzeja attīstības potenciāls balstās uz 3 vērtībām: izcili skaista vieta, ar savu noskaņu, vietējo iedzīvotāju un tūristu iecienīta, saturs, kur ikviens Latvijas apmeklētājs var atrast sev tuvu identitātes stīgu un uzrunājošu vēstures liecību, savukārt ārzemju viesis gūt priekšstatu par ļoti plašu vēsturisko fonu, un cilvēki, savas jomas profesionāļi. Sabiedrībai atvērta, mērķtiecīgi veidota mantojuma, kultūrvēsturisko vērtību un dabas vides saglabāšanas un atjaunošanas vieta, kam nepieciešama jauna enerģija jeb re-starts komunikācijā un sabiedrības iesaistē, pakalpojumu uzlabošanā un jaunu sadarbības formu attīstīšanā,“ savas prioritātes jaunajā amatā nosauc nākamā Turaidas muzejrezervāta direktore.
J.Borīte šobrīd pilda Siguldas novada Kultūras un tūrisma centra direktores pienākumus, kopš atklāšanas 2018. gadā kā tā direktore iedzīvinājusi pārbūvēto Siguldas kultūras centru - “Siguldas devons,” ir Latvijas Kultūras centru konsultatīvās padomes vadītāja un Dziesmu un Deju svētku padomes locekle; iepriekš bijusi Dziesmu un Deju svētku reģionu koordinatore un KM Latvijas valsts simtgades biroja projektu vadītāja. J.Borīte Siguldas novada domē vadījusi Kultūras pārvaldi, bijusi arī Eiropas kultūras galvaspilsētas partnera projektu vadītāja un projekta “Siguldai 800” vadītāja. Cēsu pilsētas domē J.Borīte strādājusi kā Cēsu 800-gades projekta vadītāja, iepriekš bijusi Limbažu kultūras nama direktore un Ainažu kultūras nama direktore. Vairāk nekā 10 gadus bijusi vieslektore dažādās Latvijas augstskolās, nododot savas zināšanas gan studentiem, gan nozares profesionāļiem tālākizglītības programmās.
J.Borīte Liepājas Universitātē ieguvusi profesionālā maģistra grādu vadības zinībās sabiedrības vadībā un Liepājas Pedagoģijas akadēmijas profesionālo bakalaura grādu kultūras vadībā. Savukārt augstākā līmeņa profesionālo izglītību kultūras darba organizēšanā ar specializāciju “svētku režisors” J.Borīte ieguvusi Latvijas Kultūras skolā. J.Borītei ir arī Kultūras darbinieku tehnikumā iegūta bibliotekāra kvalifikācija.
Jau ziņots, ka Turaidas muzejrezervāta vadītāja galvenie darba pienākumi ir plānot, vadīt un koordinēt muzeja darbu, nodrošinot tā mērķu un uzdevumu izpildi, nodrošināt muzeja funkciju izpildi: krājuma, pētnieciskā un komunikācijas darba koordinētu īstenošanu, muzeja darbības un attīstības stratēģijas izstrādi un aktualizēšanu. Tāpat nodrošināt un atbildēt par regulāru Turaidas muzejrezervāta darbības izvērtēšanu, tā sagatavošanu akreditācijas procesam, kā arī muzeja darbības pārskata sagatavošanu, nodrošināt muzeja pieejamības un pakalpojumu kvalitātes pilnveidi, un nodrošināt muzeja finansiālo, juridisko un administratīvo darbību tās mērķu un uzdevumu īstenošanai atbilstoši normatīvo aktu prasībām.
Turaidas muzejrezervāta direktora amatam noteiktā mēnešalga pirms nodokļu nomaksas ir 3 419 eiro.
Jau ziņots, ka iepriekšējais KM organizētais atklātais konkurss uz Turaidas muzejrezervāta direktora amatu beidzās bez rezultāta, jo konkursa uzvarētājs atsauca savu kandidatūru.
Turaidas muzejrezervāta misija ir harmoniskas sabiedrības veidošana, parādot latviskās dzīvesziņas attīstību un vispārcilvēciskās vērtības ar tūkstošgadē uzkrāto reģiona un Turaidas vēsturiskā centra dabas un kultūras mantojumu. Muzejrezervāta 58,34 hektāru lielā teritorija bagāta ar arheoloģijas, arhitektūras, vēstures un mākslas pieminekļiem, kuri stāsta par notikumiem vairāk nekā 1 000 gadu garumā, sākot ar 10. gadsimtu.
*- Siguldas novada Kultūras un tūrisma centrs ir Siguldas novada pašvaldības kultūras un tūrisma iestāde, kurā apvienotas: kultūras centrs “Siguldas devons,” Siguldas pagasta Kultūras nams, Allažu Tautas nams, Mores Tautas nams, Inčukalna Tautas nams un Kopienas centrs “Vecais pasts,” Krimuldas Tautas nams un Anšlava Eglīša ekspozīcija, Lēdurgas Kultūras nams, Mālpils Kultūras centrs un “Skulmju Dzimtas mājas” ekspozīcija, Tūrisma nodaļa, Siguldas Jaunā pils un Livonijas ordeņa Siguldas pils.