Šajā rudenī Rīgas Starptautiskajā kino festivālā (RIGA IFF), Latvijas lielākajā kino notikumā, vairāk nekā 100 seansos kino cienītāju maņām tiks piedāvāti drosmīgi un svaigi autoru skatījumi, kas rasti pasaules prestižāko kinofestivālu programmās, kā arī Latvijai radniecīgajā Baltijas jūras reģiona kinomākslā. Devīzes “Witnessing the World of Another” jeb “Pieredzēt citu pasauli” vadīta, RIGA IFF programma tiks izrādīta 11 dienu garumā, no 17. līdz 27. oktobrim, pulcējot apmeklētājus un ārzemju viesus festivāla mājvietā k/t “Splendid Palace”, kā arī k/t “Forum Cinemas”, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un tiešsaistē visā Latvijas teritorijā.
No šodienas, 6. jūnija, festivāla tīmekļvietnē pieejams ierobežots daudzums “agro putniņu” 10 biļešu komplektu, kas ļauj par īpaši izdevīgu cenu apmeklēt aktuālo pasaules filmu, nacionālo pirmizrāžu un festivāla konkursu seansus oktobrī. Tirdzniecībā nonāk arī festivāla abonementi, kas ir iecienīta dāvana tuvākajiem un “atslēga” uz pilnīgi visiem festivāla seansiem.
Festivāla vadmotīvs “Witnessing the World of Another” šajā sezonā pievēršas kino mākslai kā izpratnes un līdzpārdzīvojuma veicināšanas formātam – RIGA IFF komanda aicina skatītāju atvērties jauniem redzeslokiem un kino ekrānā iedibinātām pasaulēm. Vēstījumu plašāk skaidro festivāla vadītāja Liene Treimane:
“Kino pieredze festivālā ir iespēja atvērt sava prāta durvis neskaitāmiem skatpunktiem, satikties ar otra piedzīvoto vai izsapņoto. Pieredzēt notikumus un vietas, kas ikdienā nav aizsniedzamas. Festivāls veicina divvirzienu procesu – no vienas puses, sniedzot skatītājam bagātīgu iespēju ieskatīties citu iekšējās pasaulēs, no otras – radot apstākļus, kur kinoveidotājiem tapt ieraudzītiem, visās šī vārda nozīmēs.”
Tas atspoguļots arī festivāla vizuālajā identitātē, kuras autors, dizainers Valters Kalsers, ar to iepazīstina šādi:
“Festivāla vizuālā identitāte aicina domāt par pasauli, kas turpinās ārpus ekrāna un skatītāja perspektīvas, ilustrējot šo domu dinamiskā mijiedarbībā starp tipogrāfiskajiem elementiem un kino ekrānu. Sistēma ir vienmēr mainīga un dzīvo līdzi festivālam, ļaujot ikreizi sastapt mazliet citādu tās versiju, vienlaikus netraucējot sarunu starp kino un tā skatītāju.”