Sestdien, 1. oktobrī plkst. 19.00 festivālā “Liepājas Mākslas forums” viens no vadošajiem avangarda ansambļiem Eiropā soundinitiative piedāvās unikālu klausīšanās pieredzi – interaktīvu muzikālo performanci, kurā skaņdarbi savīsies ar audiovizuālām improvizācijām, teātra elementiem, video un elektroniku. Mākslinieki īpaši “Lielajam dzintaram” radījuši programmu “TOUCH” jeb “PIESKĀRIENS”, kas klausītājus iesaistīs skaņu radīšanas procesā.
soundinitiative ir deviņu mūziķu ansamblis no Parīzes, kas nodarbojas ar telpisku un uz vietas orientētu koncertu veidošanu. Ansambļa muzikālā pieeja ir piesātināta ar teātri, deju, vizuālo un performances mākslu, kurā robežas starp izpildītājiem un radītājiem ir saplūdušas. Mūziķi attīsta unikālu māksliniecisko formu, kurā mūzika tiek radīta šķietami konkrētajā mirklī un klausītāji ir aicināti iesaistīties līdzi – atklāt savas muzikālās uztveres slēptās puses.
““PIESKĀRIENS” ir iekļaujoša koncerta pieredze. Šīs programmas laikā mēs atklājam dažādus skaņdarbus caur kopīgu pieskārienu pavedienu. Video mākslinieks Yukao Nagemi (īstajā vārdā Kristiāns Žakemēns) dažādajiem programmas skaņdarbiem veidos krāsainas un reizēm zīmētas attēlu projekcijas uz koncertzāles sienām, reaģējot uz mākslinieku un skatītāju kustībām. Roku kustības un pieskārienus katrā radošajā darbā izceļ visu mūziķu vizuālā un instrumentālā / performatīvā spēle. Šī pieredze ir poētiska pieeja vajadzībai pēc sociālām saiknēm un mēs to veicinām, esot ar klausītājiem ciešā saskarsmē,” tā gaidāmo programmu piesaka ansamblis soundinitiative.
Performatīvās mūzikas koncertā skanēs ansambļa mākslinieku oriģināldarbi un jaundarbi. Koncerta sākumā tiks atskaņots vijolnieces Vinnijas Huanas (Winnie Huang) starpdisciplinārais darbs “tick tock iiiiii”, kas atklās maskēšanās žestu un skaņu ainavas. Īpaši aizraujošas būs arī divas pasaules pirmizrādes – pianista Franko Venturīni (Franco Venturini) radītā performance četriem izpildītājiem un pianistam, kurā notiek mijiedarbība ar klavieru iekšējām daļām un akustiku, un dīdžeja un perkusionista Benžamēna Suastjē (Benjamin Soistier) un video mākslinieka Yukao Nagemi oriģināldarbs, kas tiks atskaņots koncerta noslēgumā. Ar video kartēšanas tehnoloģijām, video mākslinieks sapludinās koncerta videoklipus ar Suastjē radītajiem ritmiem, radot dzīvas, skaņā pulsējošas projekcijas. Pārējie ansambļa mūziķi pakāpeniski pievienosies priekšnesumam, sākot ar performatīviem žestiem un beidzot ar kopīgu deju, kurā tiks iesaistīti arī klausītāji.
Programmā iekļauti arī ukraiņu komponistes Annas Korsunas (Анна Корсун) un franču komponista Džūljena Malausēna (Julien Malaussena) darbi, kā arī interaktīvais brazīliešu komponistes Mišelas Agneses Magaljesas darbs “Constella(c)tions”, kas tapis slavenajā mūzikas un skaņu pētniecības institūtā IRCAM. Šajā darbā tiks prezentēti interaktīvu muzikālo kompozīciju principi – ķermeņa žesti un kolektīvā mijiedarbība muzikālo priekšnesumu centrā. Kompozīcijas pamatā ir tīmeklī balstīti audio rīki un mobilās tehnoloģijas, izmantojot viedtālruņa kustības sensorus, lai kontrolētu skaņu atbilstoši ķermeņa kustībām.
VIDEO. Ansamblis soundinitiative: