Ļuds Mockūns jau ilgus gadus ir pazīstams kā viens no aktīvākajiem baltiešiem uz Eiropas džeza un improvizētās mūzikas skatuves un ne velti tiek uzskatīts par vadošo Lietuvas frīdžeza mūziķi. Mākslinieka aktivitāti un karognesēja lomu lietuviešu džeza mūzikā spilgti apliecina daudzie mūzikas ieraksti, kuru skaits Ļuda Mockūna biogrāfijā arvien turpina pieaugt.
Mākslinieks spēlē kopā ar daudziem grandiem, piemēram, britu komponistu un kontrabasistu Beriju Gaju (Barry Guy), franču ģitāristu Marku Dukrē (Marc Ducret), kā arī izcilo lietuviešu pianistu Petru Geņušu (Petras Geniusas). Viņš dibinājis improvizētās mūzikas programmu Lietuvas Mūzikas akadēmijā, kurā šobrīd strādā par docentu. Vada paša izveidoto mūzikas izdevniecību “NoBusiness Records”.
Latvijā Ļuds Mockūns uzstājies jau vairakkārt, taču klausītājiem spilgtākā atmiņā, visticamāk, palicis ar nesen klajā nākušo ierakstu “Purvs”, kas tapis izdevniecības “Jersika Records” paspārnē. Plates nosaukums daudz ko pasaka priekšā. Muzikālais materiāls tapis aizvadītajā vasarā, muzicējot Drabiņu purva amfiteātrī kopā ar latviešu klausītājiem labi zināmu lietuviešu saksofonistu – Arvīdu Kazlausku (Arvydas Kazlauskas).
Kādā sarunā ar Miku Soloveju, jautāts par žanrisko dalījumu, tradīciju īpatnībām un to, ko savā mūzikā mākslinieks vēstī, Ļuds Mockūns atbildēja ar zināmu abstrakciju metaforās: “Mani kā mūziķi īpaši neinteresē tas, ko sauc par skaņu. Ar to es domāju, ka laba skaņa instrumentā ir viena lieta, bet sava skaņa ir kas pavisam cits. Ir arī skaņa, kas pēdējā laikā man nozīmē krāsu, tāpēc spēlējot es domāju no gleznotāju perspektīvas. Cik krāsas, kādas krāsas es izmantoju uz audekla, cik daudz šīs krāsas vajadzētu būt, vai ir, kas dominē. Man tas spektrs ir ļoti liels. Mani, iespējams, nevarētu saukt par impresionistu, bet es tāds it kā esmu. Pēdējos piecus sešus gadus meklēju jaunas skaņas, pieņemot jebkura veida skaņas. Pat sišanu pa saksofonu vai klarneti; nejaušas skaņas. Skaņas, ko mans instruments mani provocē radīt. Ko es dažkārt nekontrolēju. Šī man ir interesanta tēma. Kā mākslinieks es veidoju savu muzikālo vārdu krājumu.”
Ventspilī koncerta pirmajā daļā klausītāji būs liecinieki Ļuda Mockūna jaunas skaņas meklējumiem tenora, basa un soprāna saksofonos, kā arī kontrabasa klarnetē. Savukārt otrajā daļā klātesošie piedzīvos Hendrika Vēbera jeb “Pantha Du Prince” daiļrades divējādību.
Biļetes uz “Pantha Du Prince” un Ļuda Mockūna koncertu nopērkamas “Biļešu Paradīzes” tirdzniecības tīklā. Pārdošanā ierobežots skaits biļešu.
UZMANĪBU! Koncerts paredzēts jaukta tipa publikai – gan vakcinētiem, gan Covid-19 pārslimojušiem, gan pirms pasākuma Covid-19 testu veikušiem apmeklētājiem, spējot uzrādīt atbilstošu digitālo sertifikātu.
Uz “Pantha Du Prince” koncertu koncertzāles “Latvija” Lielajā zālē pārdošanā divu veidu biļetes:
- sēdvietas parterī pieejamas jaukta tipa publikai (t. sk. bērniem jaunākiem par 12 gadiem), pasākuma norises laikā ievērojot spēkā esošos ierobežojumus (distancēšanos, sejas masku lietošanu u. c.);
- sēdvietas balkonā pieejamas tikai vakcinētiem vai Covid-19 pārslimojušiem skatītājiem (attiecas arī uz bērniem/ jauniešiem!), pie atsevišķas ieejas no Pāvila ielas puses spējot uzrādīt atbilstošu digitālo sertifikātu.
Koncertzāle “Latvija” internetā:
www.facebook.com
www.koncertzalelatvija.lv
www.instagram.lv
Informāciju sagatavoja:
Antra Lācberga
Mārketinga un sabiedrisko attiecību speciāliste
SIA „Kurzemes filharmonija”
tālr.: +371 29139227
e-pasts: antra.lacberga@ventspils.lv