21. un 22. novembrī Latvijas Nacionālais rakstniecības un mūzikas muzejs (turpmāk – LNRMM) rīko ikgadējo zinātnisko konferenci. Šogad muzejs turpina konferenču un rakstu krājumu sēriju “Akti. Fakti. Artefakti”, kurā runāt par aktualitātēm muzeoloģijas jomā Latvijā, kā arī iepazīt dažādu Latvijas muzeju krājumu. Mūsdienās arvien aktuālāks kļūst jautājums par digitālo laikmetu un tā ienākšanu muzeja krājumā, tāpēc šogad konferences centrā ir tieši krājums un tā komplektēšana gan kādreiz, gan arī tagad.
Konferences nosaukumā ietvertie jēdzieni ir cieši saistīti ar muzeoloģiju, pētniecību un darbu muzejā. Akts – noteiktā formā sastādīts dokuments; fakts – fiksēta informācija par kādu pazīmi, parādību, notikumu u.c.; artefakts – cilvēka izgatavots vai veidots priekšmets, piemēram, darbarīks vai mākslas priekšmets muzeoloģijā.
Muzeologs Fransuā Meress: “Muzejs, nenodarbojoties ar pētniecību, nevar pastāvēt, lai gan publika (arī politiķi, ierēdņi u. c.) to īsti nesaprot. Muzeja krājumu var izmantot, uztvert un bagātināt, veicot tā izpēti”. LNRMM ikgadējā konference aktualizē muzeja krājuma pētniecisko potenciālu ne tikai LNRMM, bet arī citos Latvijas muzejos, atmiņu institūcijās un izglītības iestādēs.
Konferencē tiks aplūkotas tādas tēmas kā komplektēšanas tendences agrāk un tagad, muzejs digitālajā laikmetā, mūzikas instrumenti: jaunieguvumi, komplektēšana, pētniecība, starptautiskā nozīme Latvijas krājumos un arhīvos, aktuālās teorētiskās pieejas muzeoloģijā, ilgtspēja un iekļaujošs muzejs.
Konference notiks LNRMM kultūrtelpā “Tintnīca”, Pulka ielā 8, Rīgā, bet tās tiešraidi varēs vērot muzeja tīmekļvietnē rmm.lv, kā arī LNRMM lapā sociālā tīmekļa vietnēs Facebook un Youtube, kur būs iespējams uzdot jautājumus referentiem un iesaistīties diskusijās.
Informāciju sagatavoja:
Annija Luīze Pentjuša
Sabiedrisko attiecību vadītāja
+371 27166900