Ministrijas jaunumi
Kultūras jomas tiesību akti, kas stājas spēkā 2017. gadā

Kultūras ministrija apkopojusi informāciju par būtiskākajiem jaunajiem tiesību aktiem un to grozījumiem, kas stājās spēkā 2017. gada 1. janvārī un skar sabiedrību, ieviešot dažādas izmaiņas. Ar visiem likumiem un noteikumiem var iepazīties www.likumi.lv.

No 2017.gada 1.janvāra aktualizēti noteikumi par kārtību kultūras pieminekļu, tajā skaitā valstij piederošu senlietu ar datējumu līdz 17.gadsimtam ieskaitot, pagaidu izvešanai no Latvijas un kārtību mākslas un antikvāro priekšmetu izvešanai vai pagaidu izvešanai no Latvijas. Vienlaikus no 2017.gada 1.janvāra stājušies spēkā noteikumi par valsts nodevu par kultūras pieminekļu, tajā skaitā valstij piederošo senlietu, pagaidu izvešanu un mākslas un antikvāro priekšmetu pilnīgu izvešanu un pagaidu izvešanu no Latvijas, kas noteiks valsts nodevas apmēru, samaksas kārtību, kā arī valsts nodevas atvieglojumus un atbrīvojumus no tās, un aizstās līdzšinējo Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas maksas pakalpojumu sistēmu. Vairāk lasiet ŠEIT.


No 2017.gada 1.janvāra profesionālās izglītības kompetences centra statuss ir piešķirts Nacionālajai Mākslu vidusskolai, kas no 2016.gada 1.septembra ir izveidota, reorganizējot Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu un Rīgas Doma kora skolu, un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolai, kas no 2016.gada 1.septembra ir izveidota, reorganizējot Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolu un Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolu. Vairāk lasiet ŠEIT un ŠEIT .


No 2017.gada 1.janvāra stājušies spēkā grozījumi Ministru kabineta 2011.gada 27.decembra noteikumos Nr.1035 „Kārtība, kādā valsts finansē profesionālās ievirzes mākslas, mūzikas un dejas izglītības programmas”. Grozījumi nosaka koeficientu 13 procentu apmērā, lai aprēķinātu nepieciešamo papildu finansējumu pedagogu papildus pienākumu, kā arī pedagogu mēneša darba algas likmes palielināšanai. Grozījumi arī nosaka, ka dotācija tiek piešķirta vienam izglītojamajam, kas vienlaikus apgūst vienu izglītības programmu, tādējādi izslēdzot iespēju, ka valsts budžeta finansējums vienam izglītojamajam dublējas.


Tāpat tiek mainīts esošo apmaksājamo pedagoģisko slodžu skaits uz vienu izglītojamo (mainītas valsts budžeta vienam izglītojamam apmaksājamās likmes, nodrošinot 100% finansējumu izglītības programmas īstenošanai, papildināti noteikumi, nosakot, ka finansējums tiek piešķirts arī profesionālās ievirzes teātra izglītības programmām) un ir noteikti kvalitātes kritēriji, kuri tiks piemēroti, nosakot no valsts budžeta finansējamo izglītojamo skaitu izglītības iestādēs. Vairāk lasiet ŠEIT un ŠEIT.

 

Informāciju apkopoja:
Iveta Bērziņa-Bebriša,
Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste,
67330254, 26304460
Iveta.Berzina-Bebrisa@km.gov.lv