4. novembrī plkst. 18.00 Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) jauktais koris vācu viesdiriģenta Franka Markoviča vadībā aicina klausītājus uz vācu renesanses un baroka kora mūzikas koncertu.
Koncertā izskanēs Heinriha Šica, Johana Hermana Šaina un Johana Sebastiāna Baha motetes un dziesmas. Kopā ar kori muzicēs senās mūzikas interpretes Elīza Čaša (baroka čells) un Gertruda Jerjomenko (ērģeļpozitīvs). Ieejas koncertā par ziedojumiem.
Franks Markovičs ir diriģents un Freiburgas Mūzikas universitātes Kordiriģēšanas katedras profesors. Freiburgā un Berlīnē studējis filozofiju, ģermānistikas un romānistikas studijas, mūzikas pedagoģiju, kā arī pie Rolfa Roitera (Rolf Reuter), Jerga-Petera Veigles (Jörg-Peter Weigle) un Kristiāna Grubes (Christian Grube) apguvis orķestra un kora diriģēšanu, apmeklējis RIAS kamerkora un Štutgartes Starptautiskās Baha akadēmijas meistarklases.
Par profesionālo izaugsmi liecina viņa īstenotie neordinārie, starpdisciplinārie koncertprojekti, kuros apvienota visaugstākā mākslinieciskā kvalitāte ar padziļinātu darba izpēti un aktuālajiem sociāli politiskajiem un filozofiskajiem jautājumiem.
Franks Markovičs ir dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs Freiburgas/Berlīnes Vokālajā akadēmijā (skola pagājušajā gadā svinēja savu 10 gadu jubileju), Prometheus Ensemble Berlīnē un Freiburgā un EuropaChor Berlin, kā arī ir vokālā festivāla Chor@Berlin līdziniciators. Līdztekus šiem ansambļiem vairākus gadus vadījis Junges Ensemble Berlin kori un Amsterdamas Baroka kori. Pēc pieciem gadiem, kas pavadīti kora diriģēšanas pasniedzēja amatā Berlīnes Mākslu universitātē, viņš 2015. gadā atsaucās uzaicinājumam pievienoties Freiburgas Mūzikas akadēmijas mācībspēku pulkam. Kopš 2015. gada ir Starptautiskās kora akadēmijas Choeur3 kora mākslinieciskais vadītājs un 2021. gadā pirmo reizi īstenoja jauniešu kora akadēmiju ACTE J.
Franks Markovičs veidojis koncertprogrammas kopā ar Karalisko Liverpūles filharmonijas orķestri, Sanktpēterburgas Valsts akadēmiskās kapelas orķestri, Berlīnes Senās mūzikas akadēmiju, Filarmed filharmonijas orķestri, Potsdamas Kamerakadēmiju un Le Cercle de l'Harmonie orķestri, strādājis arī ar RIAS Kamerkori, Berlīnes Radio kori un Francijas Radio kori. Darbojies Berlīnes Valsts operā Unter den Linden, Nansī Nacionālajā operā un Parīzes Komiskajā operā, kā arī daudzos starptautiskos festivālos un sagatavojis ansambļus diriģentiem Kurtam Mazuram (Kurt Masura), Ingo Mecmaheram (Ingo Metzmacher), Renē Džeikobam (René Jacobs), Tonam Kūpmanam (Ton Koopman), Tomasam Hengelbrokam (Thomas Hengelbrock) un daudziem citiem.
Ieejas koncertā – par ziedojumiem.
Informāciju sagatavoja:
Kaspars Antess,
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas sabiedrisko attiecību speciālists,
tālr. +371 25742298,
kaspars.antess@jvlma.lv