2021.gada 23.jūlijā tiešsaistē notika seminārs par datu iegūšanu atbilstoši etniskajai piederībai romu tautības iedzīvotāju un citu mazākumtautību grupās, kā arī to izmantošanu politikas plānošanā un rezultātu izvērtēšanā, ņemot vērā Vispārīgās datu aizsardzības regulas noteiktos ierobežojumus.
Seminārā Eiropas Savienības Pamattiesību aģentūras eksperti, Tehniskās palīdzības un kapacitātes stiprināšanas nodaļas vadītāja vietniece Ursula Tentšerte (Ursula Till-Tentschert) un Projekta vadītājs romu iekļaušanas jautājumos Andrejs Ivanovs (Andrey Ivanov) informēja par iespējām vākt un izmantot datus par romiem un citām mazākumtautībām, ņemot vērā Vispārīgās datu aizsardzības regulas noteikumus. Aģentūras eksperti skaidroja semināra dalībniekiem, kā praktiski apkopot dažādus rādītājus politikas plānošanai un novērtēšanai.*
Pasākuma dalībnieki dalījās pieredzē par iespējām sasniegt mazākumtautību un romu iedzīvotājus, veidojot cieņpilnu saziņu. Savstarpēja uzticēšanās ir svarīgs pamats tam, lai iegūtu precīzus datus un nodrošinātu nepieciešamo rādītāju pieejamību.
Seminārā izteiktie priekšlikumi un galvenie rezultāti tiks apkopoti kopsavilkumā un prezentēti projekta “Latvijas romu platforma V” koordinācijas sanāksmē, kā arī tiks publicēti Kultūras ministrijas tīmekļvietnē.
Pasākumā piedalījās valsts institūciju pārstāvji un reģionālie eksperti no Daugavpils, Dobeles, Jelgavas, Madonas un Ventspils, kā arī nevalstisko organizāciju pārstāvji un pētījumu centru speciālisti.
* Eiropas Savienības Pamattiesību aģentūra ir institūcija, kas palīdz Eiropas Savienības iestādēm un dalībvalstīm izprast jautājumus, kas saistīti ar ikviena cilvēka pamattiesību ievērošanu Eiropas Savienībā, kā arī sniedz neatkarīgus, uz faktiem balstītus ieteikumus, palīdz sagatavot stratēģijas un tiesību aktus pamattiesību jomā.
Pasākumu īstenoja Kultūras ministrija Eiropas Savienības programmas „Tiesības, vienlīdzība un pilsonība 2014 – 2020” projekta „Latvijas romu platforma V” ietvaros.
Šī informācija ir sagatavota projekta „Latvijas romu platforma V” ietvaros (līgums Nr. 881892-NRP5-LV) ar Eiropas Savienības programmas „Tiesības, vienlīdzība un pilsonība” finansiālo atbalstu. Par materiāla saturu atbild Kultūras ministrija un tajā nav atspoguļots Eiropas Komisijas viedoklis.