Paredzams, ka pilsētu tīklu projekti atspoguļos jaunu stāstījumu Eiropai, kas būtu vērsts uz pilsoņiem, vienlīdzību veicinošs, tālredzīgs un konstruktīvs, kas būtu saistošāks jaunākajai paaudzei. Projektu pamatā var būt pilsoņu debašu rezultāti, kas var raisīt diskusijas par konkrētiem veidiem, kā izveidot demokrātiskāku Savienību, lai dotu pilsoņiem iespēju no jauna iesaistīties ES un veidot spēcīgāku Eiropas projekta piederības sajūtu. Pilsētu tīkliem jāsniedz pilsētām un pašvaldībām iespēja padziļināt un intensificēt sadarbību.
Projektu iesniegšanas atvēršana: 2024.gada 17.decembris
Iesniegšanas termiņš: 2025.gada 27.marts plkst.17.00 (CET)
Informācija par vērtēšanas rezultātiem: 2025.gada septembris
Projektu vērtē pēc atbilstības (max.40 punkti), kvalitātes (max.40 punkti) un pēc ietekmes (max.20 punkti)
Līgumu parakstīšana: 2025.gada decembris
Kopējais uzsaukuma budžets: 10 000 000 EUR.
Parasti saņem 60% priekšfinansējumu.
Finansējums tiek piešķirts pēc vienotās likmes aprēķina (Lump-sums)
Pieteikumu iesniedzēji: Organizācijai ir jābūt bezpeļņas privātai vai publiskai organizācijai, tai jābūt no ES dalībvalsts vai arī no valsts, kurai noslēgts līgums ar Eiropas Komisiju. Aktivitātēm jānotiek vismaz 2 atbilstīgajās valstīs, kā arī kopā jābūt 4 iesaistītajiem partneriem (galvenais partneris un 3 partneri), no kuriem 2 ir jābūt dibinātiem Eiropas Savienībā.
Darbības maksimālais ilgums ir 12 - 24 mēneši
Tiks finansētas šādas prioritātes:
- Sekmēt apmaiņu starp dažādu valstu pilsoņiem, īpaši caur pilsētu tīkliem, lai sniegtu tiem praktisku pieredzi par Savienības kopējā mantojuma bagātību un daudzveidību un informēt tos, ka tie veido pamatu kopējai nākotnei.
- Attīstīt ilgtspējīgus pilsētu tīklus, padziļinot un intensificējot to sadarbību, vienlaikus izklāstot savu ilgtermiņa redzējumu par nākotnes Eiropas integrāciju.
Atbalstāmās aktivitātes
Semināri, darbnīcas, konferences, apmācības pasākumi, ekspertu sanāksmes, tīmekļa semināri, izpratnes veidošanas pasākumi, datu vākšana un konsultācijas, labas prakses izstrāde, apmaiņa un izplatīšana starp valsts iestādēm un pilsoniskās sabiedrības organizācijām, saziņas rīkus un sociālo mediju izmantošanas attīstība.
GAIDĀMIE REZULTĀTI
- lielāka pilsoņu iesaistīšanās sabiedrībā un galu galā aktīvāka pilsoņu iesaistīšanās Savienības demokrātiskajā dzīvē;
- ilgstošas saites ar partnerorganizācijām;
- labāka informācija par tiesībām, ko piešķir ES pilsonība, un to labāka īstenošana dalībvalstīs.
- uzlabota informētība un labāka informācijas sniegšana mobilajiem ES pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem par viņu ES pilsonības tiesībām;
- pilsoņu un pilsoniskās sabiedrības organizāciju pastiprināta līdzdalība vietējos, valsts un Eiropas politikas veidošanas procesos;
- lielāka izpratne par priekšrocībām, ko sniedz dažādība, dzimumu līdztiesība un cīņa pret diskrimināciju un rasismu;
- Eiropas minoritāšu, piemēram, romu, pieņemšanas palielināšana un veicināšana;
- stingrāka izpratne par migrācijas, migrantu un viņu pēcnācēju ieguldījumu kultūras bagātībai, daudzveidībai un kopējai Eiropas vēsturei;
- palielināta izpratne par pilsoņu līdzdalības nozīmi, tostarp izmantojot kultūras aktivitātes;
- paaugstināta informētība par efektīvu profilakses politiku vietējā līmenī attiecībā par vardarbību pret sievietēm, vardarbību ģimenē un vardarbību pret bērniem.
Visa uzsaukuma informācija (Call document), darba programma un sadarbības partneru piedāvājumi ŠEIT
Uzsaukuma dokuments angļu valodā atrodams ŠEIT