Valdība piešķir finansējumu jauna LTV programmu izlaides kompleksa iegādei

Televīzijas studija

Valdība šodien, 4. jūnijā, lēma piešķirt valsts budžeta programmas - līdzekļi neparedzētiem gadījumiem – finansējumu Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP), lai varētu tikt nodrošināta jauna programmu izlaides kompleksa iegāde valsts sabiedrībai ar ierobežotu atbildību „Latvijas Televīzija” (LTV). Jauna programmu izlaides kompleksa iegādei 1 861 663 eiro apmērā.

Jauna programmu izlaides kompleksa iegāde ir būtisks nosacījums, lai LTV nodrošinātu pāreju uz augstas izšķirtspējas apraides (HD) kvalitātes standartiem.

Šobrīd LTV ekspluatē programmu izveides kompleksu, kas iegādāts 2010.gadā kā iepriekš lietots aprīkojumu kopums. Tehnoloģiju ražotāji jau no 2014.gada pakāpeniski atteikušies no kompleksa tehnoloģisko vienību atbalsta nodrošināšanas. LTV rīcībā ir izsīkušas rezerves daļas, lai savlaicīgi spētu atjaunot esošā kompleksa veiktspēju. LTV jau pašreiz nav spējīga atjaunot daļu no nepieciešamās PIK funkcionalitātes. Tas savukārt nozīmē, ka jebkura PIK tehnoloģiskā ražošanas procesa vienības bojājuma gadījumā LTV darbība būs apdraudēta.