3. maijā notiks diskusija “Mediji un influenceri demokrātijā – spriedze vai mijiedarbība?”

Ralfs Eilands, Denis Ševeļovs, Rojs Rodžers
Ralfs Eilands, Denis Ševeļovs, Rojs Rodžers

Ar diskusiju par mediju lomu demokrātiskā sabiedrībā un jo īpaši to nozīmi jauniešu mērķauditorijās “Mediji un influenceri demokrātijā – spriedze vai mijiedarbība?” Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) Preses brīvības dienā iepazīstinās ar medijpratības video par mediju nozīmi un kvalitatīvu žurnālistiku.

Diskusijā piedalīsies mūziķis un Eiropas cilvēks Latvijā 2019 – Ralfs Eilands un sociāli aktīvais, par vienu no ietekmīgākajiem Latvijas influenceriem atzītais Rojs Rodžers. Sarunā ar pieredzi dalīsies arī sociālo mediju mārketinga eksperts Denis Ševeļovs no reklāmas aģentūras “Golin”. Sarunu vadīs LKA lektors mediju industrijā, medijpratības projekta vadītājs Roberts Putnis.

Diskusija notiks 3.maijā plkst. 14.00 Zoom vebināra tiešraides formātā un tai varēs sekot līdzi LKA Facebook lapā. LKA prezentēs divus medijpratības video, kas paredzēti jaunatnes darbam skolās un nevalstiskajā sektorā. Viens video informēs par mediju funkcijām sabiedrībā un to nozīmi demokrātiskā valsts iekārtā. Bet otrs video iezīmēs kvalitatīvas žurnālistikas kritērijus. Video ir tapuši ar Frīdriha Eberta fonda Baltijas valstīs atbalstu. Preses brīvības dienā prezentētie video ir divi no piecu informatīvi izglītojošu video sērijas. Atsevišķi video taps par demokrātiskās publiskās telpas un mediju demokrātijas konceptu, kā arī sabiedriskajiem un sociālajiem medijiem.

Projekta radošo komandu veido zinātniskā redaktore komunikācijas zinātnē Dr.sc.comm. Klinta Ločmele, animācijas speciālists Pēteris Masļenčenko, operators Dāvids Smiltiņš un adaptācijas uz krievu valodu autors Miroslavs Kodis. Projekta zinātniskais un administratīvais vadītājs ir LKA lektors mediju industrijā Roberts Putnis.

“Latvijas mediju industrija tā arī neatguvās no iepriekšējās ekonomiskās krīzes un tagad to smagi satricina Covid-19 pandēmijas ekonomiskās sekas. Tāpēc tieši Preses brīvības dienā LKA un Frīdriha Eberta fondam Baltijas valstīs šķiet tik nozīmīgi stiprināt sabiedrības izpratni par mediju nozīmīgo lomu Latvijas demokrātijā un veidot sabiedrības atbalstu mediju industrijai un mediju lietotāju pieprasījumu pēc kvalitatīvas žurnālistikas”, norāda projekta vadītājs Roberts Putnis.

 

Vairāk informācijas:
Roberts Putnis
roberts.putnis@lka.edu.lv
23771339