Latvijas Dizaineru savienība un Pasaules Dizaina organizācija aicina piedalīties #Covid19DesignChallenge

Dizaina izaicinājuma Covid 19 vizuālais materiāls

Latvijas Dizaineru savienība (LDS), kas ir Pasaules Dizaina organizācijas (WDO) biedrs un pārstāvis Latvijā, aicina Latvijas dizainerus pievienoties WDO izsludinātajai vispasaules dizaineru kopdarbības kustībai tuvāko divu (2) nedēļu laikā - attālināti sadarboties ar citiem dalībniekiem visā pasaulē, meklējot risinājumus identificētajām problēmām šā brīža krīzes laikā.

Pasaules Dizaina organizācija sadarbībā ar IBM Corporate Service Corps un Design For America pagājušajā nedēļā apkopoja informāciju par 180 aktuāliem jautājumiem no visas pasaules, un tie izkristalizēja septiņas plašas tēmas, kurām, ja to risināšanai pievēršas nekavējoties, būs vislielākais ietekmes potenciāls.

Mēs vēršamies pie visiem dizaineriem, kuri tuvākajās 10-14 dienās var veltīt savu laiku attālinātai kopdarbībai. Meklējam dalībniekus un grupu vadītājus, kuri jau tagad var sākt darbu pie šīm tēmām.

Šī Covid-19 pandēmija ir mūsu visu šībrīža lielākais izaicinājums. Mēs uzskatām, ka dizaineri var likt lietā savas ievērojamās zināšanas tās radītās krīzes pārvarēšanā.

Steidzamības dēļ darbu sāksim jau 25. martā. Ja jums ir interese, lūdzam pieteikties ŠEIT.

Latvijā pirms pāris dienām jau notika līdzīgs hakatons #HackForce, kura dalībniekus uzrunājot prezidents Levits teica, ka kreativitāte un solidaritāte vieno mūs šobrīd pasaulē. Šis ir mirklis pievienoties pasaulei!

Aicinām Latvijas dizainerus, kuri jau atsaukušies un pieteikušies Pasaules dizaina organizācijas (WDO) aicinājumam, darīt to zināmu arī Latvijas Dizaineru savienībai , kontaktpersona - Barbara Freiberga - Latvijas Dizaineru savienības valdes priekšsēdētaja, barbara.freiberga@design.lv. Šajā ārkārtas situācijā ir svarīgi apzināt Latvijas dizainerus darbam gan ar lokālām Covid 19 krīzes radītām problēmām, gan arī iegūt informāciju par jau uzsākto darbu starptautiskās komandās.