“Satiec savu meistaru!” pārcelts uz rudeni, tikmēr meistari demonstrē savas prasmes sociālajos tīklos

Keramiķis darba procesā

Aprīlī atceltais ikgadējais pasākums “Satiec savu meistaru!”, kura laikā darbnīcu durvis ikvienam interesentam ver vairāki simti tradicionālo prasmju meistaru, plānots, ka notiks šoruden – no 4. līdz 6. septembrim. Tikmēr Latvijas Nacionālais kultūras centrs aicina meistarus dalīties ar savām prasmēm akcijā #SatiecSavuMeistaruVirtuāli sociālajos tīklos.

Pasākums “Satiec savu meistaru!” kopš 2009. gada norisinās vienlaikus ar Francijā aizsākto starptautisko projektu “Eiropas amatu prasmju dienas”, kas veltīts amata prasmju saglabāšanai, popularizēšanai un tālāknodošanai. Saistībā ar koronavīrusa izplatību pasaulē projekta pasākumi visā Eiropā šopavasar ir atcelti.

Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) pateicas visiem meistariem un organizatoriem, kas cītīgi gatavojās aprīlī iecerētajām “Satiec savu meistaru!” norisēm, un pauž cerību, ka uz septembra sākumu pārceltais pasākums varēs notikt. Plānots, ka šogad savas prasmes tajā demonstrēs 252 meistari vairāk nekā 190 vietās visā Latvijā.

Lai parādītu, ka tradicionālo prasmju kopšana nav tikai dažu dienu pasākums, bet rūpīgs darbs ikdienā, LNKC sociālo tīklu platformā “Facebook” uzsāka akciju #SatiecSavuMeistaruVirtuāli, aicinot meistarus īsā video demonstrēt savu darbošanos ārkārtējās situācijas laikā. LNKC cer, ka meistaru veikums iedvesmos arī citus apgūt ko reizē lietderīgu un skaistu.

“Mūsu tradicionālo prasmju meistarus, viņu zināšanu, prasmju un patības dēļ varam dēvēt par nacionālajiem dārgumiem, ar kuriem esam savdabīgi gan savās mājās – Latvijā, gan citu pasaules kultūru vidū. Šajā piesardzības un izolēšanās laikā paaudzēs mantotais vērtums, kas citkārt 21. gadsimtā tiek uzskatīts par pagātnei piederīgu, iegūst jaunu nozīmi,” teic LNKC direktore Signe Pujāte.

 

Informāciju sagatavoja:
Lana Kazlauskiene
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Latvijas Nacionālais kultūras centrs
67228985; 26407922
Lana.Kazlauskiene@lnkc.gov.lv 
www.lnkc.gov.lv