Latvijas Nacionālā kultūras centrs iesaka digitālus resursus saturīgai laika pavadīšanai

Katram savu tautastērpu

Latvijas Nacionālais kultūras centrs piedalās Kultūras ministrijas informatīvajā kampaņā #Ēkultūra un aicina iedzīvotājus ārkārtējās situācijas laikā virtuāli atskatīties uz pēdējo gadu kopīgo veikumu amatiermākslas jomā, kā arī gūt jaunas zināšanas.

Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) fotoattēlu krājums aptver plašu LNKC rīkoto pasākumu retrospekciju koru un vokālo ansambļu, latviešu skatuviskās dejas, amatierteātra mākslas, folkloras un tautas mūzikas, lietišķās tautas mākslas, pūtēju orķestru un kokļu mūzikas, kā arī kultūrizglītības jomā. Galerijā aplūkojami fotomirkļi no Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem 2018. un 2013 gadā, starptautiskā folkloras festivāla “Baltica”, tradicionālo prasmju tālāknodošanas pasākuma “Satiec savu meistaru!”, Jaunrades deju konkursiem, reģionālajiem dziesmu svētkiem, izstādēm, ikgadējās Cimzes balvas pasniegšanas ceremonijas un daudz citiem pasākumiem.

Savukārt LTV arhīvā ir pieejami videoieraksti no valsts simtgades zīmē aizvadītajiem kultūras notikumiem – XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem, kā arī multimediālās deju lielizrādes “Abas malas”.

Virtuāli spodrināt zināšanas par latviešu skatuvisko deju iespējams LNKC paspārnē tapušajā tīmekļvietnē Latviešu skatuviskās dejas zelta fonds. Tajā blakus labi zināmajai horeogrāfes Helēnas Tangijevas-Birznieces “Gatves dejai” apkopotas vēl 54 nozīmīgākās dejas laika posmā no 1933. līdz 2008. gadam. Zelta fonds tiek periodiski papildināts. Vietnē var uzzināt, kas ir šo deju autori, kad tās pirmoreiz iestudētas un kādos nozīmīgos pasākumos izpildītas. Dejas profesionāļu vajadzībām pieejams arī katras dejas apraksts.

Tie, kas ir ceļā uz sava tautastērpa izveidi, vērtīgu padomu var gūt LNKC tīmekļvietnē Katram savu tautastērpu. Tajā kopš 2016. gada ar aprakstu, attēlu un video starpniecību tiek stāstīts par latviešu tautas tērpa izcelšanos, komplektēšanas un valkāšanas tradīcijām. Vietnē pieejama arī meistaru kontaktinformācija.

Kultūras ministrijas (KM) informatīvās kampaņas #Ēkultūra mērķis ir aicināt iedzīvotājus ārkārtējās situācijas laikā visdažādākās kultūras norises izbaudīt virtuāli, savukārt kultūras jomā pieejamos e-pakalpojumus saņemt attālināti, iestādes klātienē neapmeklējot. No 16. marta informācija par #Ēkultūra digitālajiem piedāvājumiem un e-pakalpojumiem vienuviet atrodama Kultūras ministrijas tīmekļvietnē www.km.gov.lv.

 

Informāciju sagatavoja:
Lana Kazlauskiene,
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Latvijas Nacionālais kultūras centrs
67228985, 26407922
Lana.Kalzauskiene@lnkc.gov.lv
www.lnkc.gov.lv